konkurencja

współpraca czy konkurowanie ?

Współpraca polega na tym, że dwie lub więcej osób pracuje razem. Konkurowanie to dążenie do zdobycia czegoś poprzez pokonanie lub ustanowienie wyższości nad innymi. Co preferujesz?

konkurowanie

Często spotykamy się z tym, że przedsiębiorcy konkurują z innymi, używając ceny jako czynnika konkurującego. Zakładają że ktoś wybierze ich produkt lub usługę, jeśli wycenią je niżej niż konkurencja. Jest to bardzo niebezpieczna droga.

Dla mnie konkurowanie to rywalizacja z samym sobą. Rozwój osobisty i biznesowy w taki sposób, aby zawsze stawać się lepszym i ciągle się doskonalić. Wtedy nigdy nie będziesz musiał konkurować ceną. Ludzie przychodzą do Ciebie z powodu Twojej niesamowitej obsługi, wspaniałego doświadczenia , którym cieszą się klienci robiąc z Tobą interesy. A także faktu, że dostarczasz je konsekwentnie i jesteś niezawodny. Także podczas obecnych czasów „koronawirusowych” ludzie dokonują wyborów na podstawie tego jak bezpiecznie czują się w sklepie, jak niezawodna jest firma dostarczająca produkt do ich domu, jak szanowani czują się, łącząc się z innymi online. Cena to tylko około 10% powodów, dla których ludzie kupują. Głównym powodem, dla którego ludzie kupują od Ciebie jest to, że Cię lubią i Ci ufają. (Zazwyczaj ludzie są zbyt uprzejmi, aby powiedzieć, że ci nie ufają, więc mogą równie dobrze powiedzieć ci, że chodzi o cenę)!

współpraca

Oprócz ciągłego doskonalenia się jako firma, aby uniknąć konieczności konkurowania z innymi, możemy w większym stopniu korzystać ze współpracy. Wszystkie firmy potrzebują pewnego wkładu ze strony innych firm, jeśli chcemy przetrwać, rozwijać się i optymalizować nasz biznesowy dobrobyt.

Na poziomie podstawowym, współpraca jest tym, na czym polega łańcuch dostaw w biznesie. Jedna firma dostarcza części do innej firmy, aby ta mogła wyprodukować swój produkt lub dostarczyć usługę, którą następnie przekazuje innej firmie lub bezpośrednio indywidualnemu konsumentowi. Jeśli część łańcucha dostaw ulegnie awarii – nie wywiąże się z dostawy – ucierpią na tym wszyscy. Widzimy to właśnie teraz, jaskrawo, w czasie koronawirusa. Na przykład, jeśli firmy przestają się rozwijać i rekrutować nowych ludzi, firma rekrutacyjna nie może funkcjonować (w swoim tradycyjnym modelu). Jeśli nie możemy spotykać się z innymi ludźmi, cierpi na tym sektor hotelarski, i tak dalej, i tak dalej.

Ale współpraca może być czymś więcej niż tylko robieniem interesów z innymi firmami. Chodzi o aktywne poznawanie się i wzajemne zaufanie, zrozumienie i identyfikowanie potencjalnych synergii. Chodzi o to, aby dowiedzieć się, jak można połączyć swoje mocne strony i oferty biznesowe, aby stworzyć coś więcej, co pomoże nie tylko waszym firmom, ale także odbiorcom tego, co oferujecie. W ten sposób wygrywamy! Jest to o wiele bardziej życzliwy sposób robienia interesów.

well business club – współpraca i dobrostan

Być może masz już opracowane systemy ciągłego doskonalenia siebie i swojego biznesu, być może nawiązałeś już wszystkie relacje, których potrzebujesz. Ale jeśli tak nie jest, a jesteś zainteresowany naszymi pomysłami, możesz chcieć sprawdzić Well Business Club. Łączy on oba te elementy w jednym miejscu.

Współpraca oraz ciągłe uczenie się i rozwój to podstawowe wartości Well Business Club.

Well Business Club zostanie oficjalnie uruchomiony 4go marca, a my organizujemy wydarzenie, które pomoże we wszystkich aspektach rozwoju biznesu, jak również w dbaniu o ciało i umysł, które często pomijamy, koncentrując się na wyniku finansowym. Mam nadzieję, że informacje zwrotne z tych wydarzeń były wyłącznie pozytywne i nadal dodajemy kolejne. Naszym celem jest, aby klubowicze aktywnie współpracowali ze sobą już po kilku spotkaniach.

A jeśli chcesz przekonać się jak będzie wyglądać nasza społeczność, to zapraszamy już 4go marca. Link do zapisu znajdziesz TUTAJ.

Witamy w świecie zdrowych sposobów prowadzenia biznesu!

Więcej, na ten temat przeczytasz w moim poprzednim artykule dotyczącym naszej społeczności. Link do niego znajdziesz TUTAJ.

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *