Dobry biznes, dobra praca, dobre życie, dobre zdrowie, dobre samopoczucie, dobre relacje, dobre zarobki – wszystko to co Cię wspiera i ci służy jest istotą wellbeingu. Zaczynasz rozumieć, że wellbeing jest największą wartością, a Ty możesz realizować w pełni swój potencjał, kiedy masz zdrowie, dobre samopoczucie, odczuwasz satysfakcję i zadowolenie z życia. Prawdopodobnie minimum 1/3 swojego czasu spędzasz w pracy, co oznacza, że na Twoje dobre samopoczucie znacząco wpływa praca. I najczęściej nie dotyczy to tylko 33%, ale znacznie więcej, gdyż zabierasz pracę do domu, a wieczorami myślisz o swoim biznesie lub karierze. 

Świat, w którym żyjemy, jest złożony. Zrozumienie tego jak osiągnąć dobre samopoczucie i czynników, które wpływają na ten stan, czy to jako jednostka, społeczność czy naród, pomaga nam współpracować w celu poprawy jakości naszego stylu życia. 

Pięć prostych sposobów na poprawę naszego ogólnego samopoczucia to

Bądź w kontakcie – rozmawiaj, nastaw się na aktywne słuchanie i żyj chwilą.

Żyj aktywnie – rób to, co możesz i ciesz się tym

Bądź uważna – pamiętaj o prostych rzeczach, które sprawiają Ci radość.

Rozwijaj się – korzystaj z nowych doświadczeń i szukaj nowych możliwości.

Dawaj – poświęcaj ludziom swój czas, swoje słowa i swoją obecność.

Co wpływa na wellbeing ?

Każdy aspekt naszego życia ma wpływ na nasze samopoczucie. Naukowcy badający szczęście odkryli, że następujące czynniki poprawiają samopoczucie:

 • Szczęśliwy związek 
 • Sieć bliskich przyjaciół
 • Przyjemna i satysfakcjonująca kariera zawodowa
 • Wystarczająca ilość pieniędzy
 • Regularne ćwiczenia fizyczne
 • Odżywcza dieta
 • Wystarczająca ilość snu
 • Przekonania duchowe lub religijne
 • Ciekawe hobby i sposób spędzania wolnego czasu
 • Zdrowe poczucie własnej wartości
 • Optymistyczne spojrzenie
 • Realistyczne i osiągalne cele
 • Poczucie celu i znaczenia
 • Poczucie przynależności
 • Umiejętność przystosowania się do zmian
 • Życie w sprawiedliwym i demokratycznym społeczeństwie.

Czynniki wpływające na wellbeing są wzajemnie powiązane. Na przykład, praca zapewnia nie tylko pieniądze, ale także cel, cele, przyjaźnie i poczucie przynależności. Niektóre czynniki rekompensują również brak innych. Na przykład, dobre małżeństwo może zrekompensować brak przyjaźni, a przekonania religijne mogą pomóc osobie pogodzić się z chorobą fizyczną.

Pieniądze są powiązane z dobrym samopoczuciem, ponieważ posiadanie wystarczającej ilości pieniędzy poprawia warunki życia i zwiększa status społeczny. Jednak szczęście może wzrastać wraz z dochodami, ale tylko do pewnego momentu.

Wiele osób wierzy, że bogactwo to szybka droga do szczęścia. Ale to nie jest prawda. Różne międzynarodowe badania wykazały, że to jakość naszych relacji osobistych, a nie wielkość naszego salda w banku, ma największy wpływ na nasze samopoczucie. Wiara w to, że pieniądze są kluczem do szczęścia, może również zaszkodzić dobremu samopoczuciu. Na przykład osoba, która decyduje się na pracę w nadgodzinach, traci czas dla rodziny, przyjaciół i na spędzanie wolnego czasu. Dodatkowy stres związany z długimi godzinami pracy może również zmniejszyć zadowolenie z życia. Badania pokazują, że ludzie, którzy gonią za “zewnętrznymi” celami, takimi jak pieniądze i sława, są bardziej niespokojni, przygnębieni i niezadowoleni niż ludzie, którzy cenią sobie “wewnętrzne” cele, takie jak bliskie relacje z bliskimi.

Wellbeing, dobre samopoczucie jest ważne, ale wydaje się to trochę trudne do osiągnięcia. Jedno z amerykańskich badań nad zdrowiem psychicznym wykazało, że podczas gdy jeden na czterech respondentów był przygnębiony, tylko jeden na pięciu był szczęśliwy – reszta mieściła się gdzieś pomiędzy, ani szczęśliwa, ani przygnębiona. Australijskie badanie konsumenckie dotyczące dobrego samopoczucia wykazało, że:

58% chciałoby móc poświęcić więcej czasu na poprawę swojego zdrowia i samopoczucia.

79% rodziców z dziećmi w wieku poniżej 18 lat chciałoby poświęcać więcej czasu na poprawę swojego zdrowia i samopoczucia.

83% jest gotowych zapłacić więcej pieniędzy za produkty lub usługi, które poprawiają ich samopoczucie.

Jak zadbam o twój wellbeing ?

Powodem numer #1, dla którego tak trudno osiągnąć szczęście w tym nowoczesnym świecie, jest brak nadziei i kierunku w życiu. W rezultacie nasze samopoczucie z czasem dramatycznie się pogarsza i staje się powodem, dla którego zmiana naszego życia wydaje się tak przytłaczająco niemożliwa. Stajemy się zmęczeni i zaczynamy czuć się pokonani.

Podczas pracy ze mną skorzystasz z różnych narzędzi, które najbardziej Ci odpowiadają. Będziesz miał możliwość rozwoju i spełniania swoich marzeń w środowisku, które Cię wspiera. Nasze doświadczenie wykracza poza zwykłe dostarczanie Ci wyjątkowych treści i doświadczeń.  

Wiemy, że aby programy well-being mogły wpływać na rzeczywiste zmiany, muszą być oparte na wiedzy i poparte wzorową komunikacją i zarządzaniem, dlatego też oferujemy kompleksowe zarządzanie Twoim programem. W ten sposób oszczędzamy Twój cenny czas i pieniądze, a także zapewniamy maksymalną wartość, wpływ i zaangażowanie dla Ciebie. 

Nasz program wspiera budowanie trwałych nawyków i zmian zachowań. Są one kształtowane w sposób unikalny dla Ciebie, w oparciu o wiedzę, którą zdobywamy podczas dyskusji z Tobą i zapraszając do udziału w konsultacji dotyczącej dobrego samopoczucia. 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak możemy pomóc Ci stworzyć unikalny i dostosowany do Twoich potrzeb program skontaktuj się ze Mną już dziś. Więcej znajdziesz w dziale Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak możemy pomóc Ci stworzyć unikalny i dostosowany do Twoich potrzeb program skontaktuj się ze Mną już dziś.  Więcej w zakładce KONSULTACJE