duolife zdrowie Ta sama idea dotyczy Ciebie jako przedsiębiorcy. Traktuj swoje ciało dobrze - jedz właściwie, stawiaj sobie wyzwania, wysypiaj się - a nagrodzisz się większą energią, większym skupieniem i wyższym poziomem dyscypliny. Osiągniesz nowy poziom produktywności, podczas gdy twoja konkurencja zostanie w tyle i będzie obserwować, jak coraz szybciej się rozwijasz. Dzisiaj dzielę się z Tobą trzema sposobami na to, jak zdrowy styl życia zmieni Cię w światowej klasy przedsiębiorcę - i sprawi, że na Twoim koncie bankowym pojawi się więcej dolarów. W szczególności chcę, abyś zrozumiał, dlaczego sen, ćwiczenia i odżywianie są kluczem do sukcesu dzisiejszych najbardziej wpływowych przedsiębiorców, artystów, ekspertów, liderów myśli, tytanów przemysłu i wszystkich innych osób, które działają na wysokim poziomie. Wysypiaj się, abyś mógł być jasnowidzem w swojej firmie. "Przycisk drzemki to pojedynczy najgorszy wynalazek dla snu w historii". Tak twierdzi ekspert od snu Michael Breus i jest to cholernie prawdziwe. Jego teoria głosi, że dodatkowy "sen", który otrzymujemy po wciśnięciu przycisku drzemki, to tak naprawdę "lekki, fragmentaryczny sen", który pozostawia nas w stanie szamotaniny, a nie odświeżenia. Ten zły sen niszczy resztę twojego dnia. Jako przedsiębiorcy, jesteśmy na nogach przez cały dzień, podejmując decyzje na lewo i prawo. Wszystko zatrzymuje się i zaczyna od nas. Myślisz, że ktoś może to zrobić, gdy jest zamglony w głowie i działa na oparach? Sen ma kluczowe znaczenie, jeśli chcesz skutecznie prowadzić swój biznes. Musisz mieć jasną głowę, aby negocjować duże pieniądze, skutecznie komunikować się z zespołem i inspirować innych poprzez treści w mediach społecznościowych, które tworzysz. Jesteś to winien sobie, swoim klientom i swojemu zespołowi, aby pozostać wypoczętym i czujnym. Uderzenie drzemki robi coś do Ciebie psychologicznie, jak również. Kiedy wciskasz przycisk drzemki, podświadomie mówisz sobie, że jeszcze pięć minut snu niskiej jakości jest ważniejsze niż realizacja Twojej życiowej misji. Nie wiem jak Ty, ale ja nie mogę odpocząć wiedząc, że wciąż jest tak wielu przedsiębiorców z walczącymi firmami, które potrzebują mojej pomocy. Ty też nie powinieneś się zadowalać. Zorganizuj swój wieczór tak, abyś miał głęboki, nieprzerwany sen. Następnie, zorganizuj swój poranek tak, abyś mógł wyskoczyć z łóżka i zająć się wszystkim, co masz na swojej liście rzeczy do zrobienia.

Szczęśliwy przedsiębiorca jest zdrowy

Kiedy Ty oraz członkowie Twojego zespołu często chorujecie, jesteście zestresowani i zmęczeni – to pojawiają się dodatkowe wydatki. Macie ochotę porozmawiać o tym, jak zdrowy przedsiębiorca, buduje zdrowy biznes ? Jeśli tak, to koniecznie przeczytaj mój artykuł o tym jak zdrowy przedsiębiorca może zbudować zdrowy zespół i zwiększyć swoje dochody.

Zaczniemy i zakończymy kilkoma pytaniami.

Czym jest dla Ciebie szczęście ? Jaka jest Twoja definicja sukcesu ? Czy widzisz powiązanie pomiędzy zdrowiem i wynikami finansowymi ?
Nadanie priorytetu zdrowiu pozwala poruszać się w jeszcze szybszym tempie i naprawdę zmaksymalizować wyniki. Gdy rozumiesz i praktykujesz zdrowy styl życia, ma to pozytywny wpływ na wyniki finansowe Twoje i firmy.

A czy znasz kilka faktów, które potwierdzają związek między zdrowiem a wynikami organizacji ? Niestety większość odnosi się do Stanów Zjednoczonych, ale myślę, że Nasze realia i wyniki nie odbiegają znacznie od polskich realiów.

Skąd pomysł na Well business club ?

Czy wiesz, że … ?

 • Jeśli wzmocnicie układ odpornościowy ( swój i zespołu) , to doprowadzicie do zmniejszenia zwolnień lekarskich średnio o 27% według American Journal of Health Promotion. Badania były wykonywane przed pandemią, więc dzisiaj wyniki byłyby prawdopodobnie wyższe, w sytuacji gdy wiele osób przebywa na kwarantannie.
 • Możesz drastycznie obniżyć ilości pieniędzy wydawanych na opiekę zdrowotną. Jak wynika z sondażu Centrum Badawczo Rozwojowego BioStat, który został przeprowadzony w lutym 2020 r. Polacy w lutym tego roku wydali na zdrowie łącznie 8 mld złotych. Profilaktyka zdrowotna pozwala na oszczędność nawet 26% tej kwoty.
 • Masz możliwość zwiększenia codziennej wydajności. Według raportu National Business Group on Health z 2005 r. wzrost wydajności każdego pracownika może wynieść nawet 8 procent
 • Zdrowi pracownicy budują zadowolone zespoły. Według badań The Economist Intelligence Unit & Humana z 2015 r. zadbanie o zdrowie i samopoczucie w miejscu pracy, powoduje spadek o 12 procent liczby pracowników narażonych na problemy zdrowotne wynikające ze stresu związanego z pracą.
 • Możesz podnieść morale pracowników aż do 67 procent wzrostu. Wpływasz również na ich zaangażowanie w realizację misji i celów firmy. Tak wykazały badania The Economist Intelligence Unit & Humana z 2015 r..
 • Rotacja pracowników to duże wyzwanie dla firmy. 45 procent pracowników zgadza się, że oferowany przez pracodawcę program profilaktyki zdrowotnej zachęciłby ich do pozostania na dotychczasowym stanowisku.
 • Dokonaj mądrej inwestycji w przyszłość swojej firmy. W Ameryce za każdy wydany dolar, zwrot z inwestycji w wysokości 5,81$ według American Journal of Health Promotion. Co prawda to Ameryka, ale w Polsce wydatki na leczenie są również wysokie. Zobacz niżej
 • Średnio 557 zł wydało na zdrowie z własnej kieszeni polskie gospodarstwo domowe w styczniu 2020 . Tylko co trzecie gospodarstwo domowe nie korzystało w tym czasie z odpłatnej usługi medycznej – wynika z raportu „Portfel medyczny Polaków”

Myślisz, że to wszystko ? Czytaj dalej

 • Na tę sumę złożyły się wydatki Polaków – przeliczone na gospodarstwa domowe – na leki i inne medykamenty wydaliśmy w sumie około 273 złotych oraz na porady lekarskie i zabiegi specjalistyczne finansowane prywatnie wydaliśmy średnio 284 złotych.
 • A czy wiesz, że pracownicy z niezdrową dietą są o 66% bardziej narażeni na utratę wydajności ?
 • Zgodnie z badaniem przeprowadzonym w 2014 r. w European Society of Human Genetics zmiana nawyków żywieniowych, wprowadzona wśród pracowników spowodowała redukcję masy ciała o ponad 33%. Według WHO już co drugi Polak ma nadwagę lub jest otyły.  Z danych Światowej Organizacji Zdrowia wynika, że w ciągu ostatnich 40 lat populacja osób otyłych zwiększyła się prawie trzykrotnie.
 • Choć może się to wydawać kontrowersyjne, to jednak wiele badań i kalkulacji wskazuje, iż zmęczenie pracą pochłania znaczące środki finansowe w wielu organizacjach. Przemęczanie naszych pracowników bezpośrednio koreluje z bardzo wieloma aspektami, takimi jak koszty przestojów produkcyjnych, wskaźnik absencji chorobowych, spadki produktywności, zwiększony procent reklamacji produktów czy w rezultacie pomniejszony zysk operacyjny.
 • Instytut Gallupa w USA zbadał, że problem może dotyczyć aż 80 proc. pracowników, u których dostrzeżono spadek wydajności. Zmęczenie w pracy zbiera srogie żniwo – zaledwie co piąty menedżer osiąga wysoki poziom efektywności.
 • Budowanie struktury niesamowitej organizacji zaczyna się od zbudowania silnych fundamentów. Od edukowania pracowników w zakresie kluczowych zasad i przyzwyczajeń dla optymalnego zdrowia i wydajności – i tu właśnie przychodzimy wspólnie z Kampanią Społeczną „Żyję Świadomie”.
 • Najwięcej czasu na zwolnieniu lekarskim, średnio 12 dni, spędzają 30. i 50-latkowie. Dane te nie uwzględniają poprzedniego roku, gdzie kwarantanna przebiegała około 2 tygodnie.
httpss://youtu.be/-B8PAFMp-1A

Przedsiębiorca dla przedsiębiorcy. Jak mogę Ci pomóc ?

Starzenie się jest nieuniknione, ale sposób, w jaki się starzejemy jest zależny od Nas. To, że twój wiek rośnie, nie oznacza, że twój wiek biologiczny też rośnie. Widzę to u siebie i mojego zespołu, gdzie najczęściej osoby, które Mnie nie znają oceniają u każdego z Nas wiek na 10 lat niższy niż w rzeczywistości. Dlatego chcemy dostarczyć Ci narzędzi i taktyki, abyś wspólnie z zespołem stał lub stała się najlepszą, najwydajniejszą i najszczęśliwszą wersją siebie.

Już na długo przed uderzeniem koronaawirusa, wiele osób pracowało poza biurem. Praca zdalna to coś, co będzie nadal zyskiwało popularność. Jednak praca zdalna to nie tylko same plusy. Współpracując z Nami zmaksymalizujesz swoje zdrowia, energię i wydajność w tym zakresie.

Pewnie wiesz już, że to co jesz, wpływa na to, jak myślisz, jak się czujesz, jak wyglądasz, jak pokazujesz się światu i jak się zachowujesz. Podczas konsultacji otrzymasz model, który nie tylko zoptymalizuje Twoją energię i wydajność osobistą, ale także będzie optymalny dla Twojej osoby i sytuacji.

Tak jak Twoja firma posiada kluczowe wskaźniki wydajności (KPI), tak samo Twoje zdrowie i wydajność osobista również. A jednym z tych kluczowych wskaźników jest Twój mózg. Zdrowy przedsiębiorca to nie tylko sprawność fizyczna. Twoja sprawność umysłu jest równie ważna. Podczas konsultacji nauczysz się, jak zmaksymalizować potencjał. Zamienisz swój mózg w śmiertelną broń, która pomoże Ci zwiększyć wydajność i dochody.

Zapraszam Cię również do zapoznania się z moja broszurą na temat poprawy zdrowia w biznesie, który możesz pobrać klikając TUTAJ

Czy to jest dla Mnie ?

Wystartowałem z moim biznesem i pasją, dotyczącą optymalizacji zdrowia, aby służyć i dostosować się do Twojego wyjątkowego i skutecznego stylu życia. Moją misją jest zapewnienie narzędzi, które poprowadzą Cię od miejsca, w którym obecnie się znajdujesz, do miejsca, do którego ostatecznie chcesz się udać.

Zadaj sobie na starcie kilka pytań.

Jesteś kimś, kto ceni sobie kontrolę ? Jesteś wizjonerem, który pragnie wzrostu i ewolucji ? Jesteś zabawna i interesująca ? Doceniasz najdrobniejsze rzeczy w życiu ?

Jesteś osobą, która ma osiągnięcia, wysokie umiejętności i prawdopodobnie zdobyła większość rzeczy, które chciała ? Ale jakoś nadal czujesz się trochę nieszczęśliwa w środku ?

Podczas gdy większość książek o sukcesie dotyczy tego, jak go osiągnąć i często go gloryfikuje – niewiele osób zwraca uwagę na walkę, którą toczysz każdego dnia.

Sukces może być smutny. Świat może stać się mniejszy. Możesz stać się uzależniony od osiągnięć. Możesz mieć wiele osiągnięć i skrycie czuć się jak szarlatan lub oszust. Być może masz poczucie, że „wciskasz” komuś swój produkt lub usługę.

I zgaduję, że czujesz się z tego powodu trochę winna.

Masz twórcze nastawienie i zawsze pytasz, co dalej ? Jesteś rewolucjonistą i wojownikiem ? Kieruje tobą potrzeba wolności i przygody ?

Masz silny (i stale rosnący) zapał ? Chcesz robić wielkie rzeczy, wywierać wpływ i stworzyć istotną wartość ?

zdrowy przedsiębiorca Brzmi dobrze ? Co z tym zrobisz ?

Jesteś nieugięta i umiesz działać intensywnie ? Dokonujesz odważnych wyborów, masz odważne myśli i podejmujesz odważne działania ? Nosisz maskę twardej osoby, ale jesteś dobrą osobą, która stawia człowieka w centrum uwagi ?

W rzeczywistości, czasami powstrzymuje cię poczucie, że starasz się zadowolić ludzi wokół ciebie ? Starasz się wszystkich zadowolić ?

Ciągle dążysz do wzrostu. Poruszasz się w szybkim tempie i jesteś ekspertem w zakresie rozwiązywania problemów. Przy szybkim trybie życia i Twojej zdolności do radzenia sobie z problemami, masz tendencję do unikania rzeczy, dopóki nie osiągną one wysokiego statusu problemu ?

I jest to kosztowne dla twojego ciała, umysłu, związków i zdrowia. Zaczynasz patrzeć w lustro, zastanawiając się, kim jest ta osoba, i nie lubisz tego, co widzisz. Jednocześnie tracisz swoją przewagę, bo nie jesteś już sobą z przeszłości.

Bądźmy jednak szczerzy, to jak wyglądasz i jak się czujesz wpływa na Twoje zachowanie w pokoju konferencyjnym, domu, w sypialni, wśród znajomych i na sposób, w jaki poruszasz się przez całe życie.

Wiesz, że musisz coś zrobić, ale nie masz pojęcia, od czego zacząć ani w co wierzyć – jest tyle informacji.

Nieświadomie popadasz w paradoks sukcesu, w którym jest więcej odpowiedzialności, więcej oczekiwań i mniej czasu dla siebie, co prowadzi do tego, że Twoje zdrowie nie jest traktowane priorytetowo, ani też nie jest odpowiednio pielęgnowane, jak na to zasługuje.

Jeśli to brzmi jakbym pisał to specjalnie dla Ciebie, to Ty i Ja powinniśmy porozmawiać. Zapraszam więc do kontaktu w dziale KONSULTACJE.

Jest również miejsce, gdzie każdy przedsiębiorca poczuje się jak u siebie, to nasz profil Well Business Club Polska na LinkedIn i Facebooku, na który Cię zapraszam, jeśli chcesz zrobić różnicę.

A Ty jako przedsiębiorca, z czym masz największe wyzwania, jeśli chodzi o zdrowie ?

P.S. Jeśli temat Cię zainteresował to koniecznie przeczytaj inny artykuł na ten temat : Jak być zdrowszym pośrednikiem i przedsiębiorcą ?

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *