Przedsiębiorstwa wykorzystują dźwignię finansową do uruchamiania nowych projektów, finansowania zakupu zapasów i rozszerzania działalności. Dla wielu firm pożyczanie pieniędzy może być bardziej korzystne niż wykorzystanie kapitału własnego lub sprzedaż aktywów w celu sfinansowania transakcji. Kiedy firma korzysta z dźwigni finansowej poprzez emisję obligacji lub zaciąganie kredytów, nie ma potrzeby rezygnowania z udziałów własnościowych w firmie, tak jak ma to miejsce, gdy firma pozyskuje nowych inwestorów lub emituje więcej akcji. Dźwignia finansowa może być szczególnie przydatna dla małych firm i firm rozpoczynających działalność, które mogą nie posiadać dużego kapitału lub aktywów. Korzystając z pożyczek dla małych firm lub kart kredytowych dla firm, można sfinansować operacje biznesowe i rozruszać firmę do czasu, gdy zacznie przynosić zyski. Kiedy zaciągasz pożyczkę lub linię kredytową, płatności odsetkowe można odliczyć od podatku, co sprawia, że wykorzystanie dźwigni finansowej jest jeszcze bardziej korzystne. Oceniając firmy, inwestorzy biorą pod uwagę dźwignię finansową i operacyjną danej firmy. Dźwignia finansowa oznacza, jak duże jest zadłużenie spółki w stosunku do kwoty pieniędzy zainwestowanych w nią przez jej udziałowców, zwanej również kapitałem własnym. Jest to ważna wartość, ponieważ wskazuje, czy spółka będzie w stanie spłacić wszystkie swoje długi z pozyskanych funduszy. Spółka o wysokim wskaźniku zadłużenia do kapitału własnego jest generalnie uważana za bardziej ryzykowną inwestycję niż spółka o niskim wskaźniku zadłużenia do kapitału własnego. Z drugiej strony, dźwignia operacyjna nie uwzględnia pożyczonych pieniędzy. Jest to raczej stosunek kosztów stałych firmy do kosztów zmiennych. Firmy o wysokich kosztach bieżących, takie jak firmy produkcyjne, mają wysoką dźwignię operacyjną. Wysoka dźwignia operacyjna wskazuje, że gdyby firma wpadła w kłopoty, trudniej byłoby jej osiągnąć zysk, ponieważ koszty stałe firmy są stosunkowo wysokie.

Skalowanie w softmarketingu

Skalowanie oznacza szybkość. Jeśli chcesz zbudować stabilny biznes potrzebujesz dźwigni. Możliwie największej. Dźwignię składa się z trzech części. Pierwsza to Twój cel, marzenie, które chcesz zrealizować. Ważne, aby to marzenie było Twoje i dawało wartość osobom wokół Ciebie. Dzięki temu odczuwamy wdzięczność i mamy poczucie misji.

Drugą częścią jest punkt podparcia. To TY nim jesteś. Na Tobie opiera się cała dźwignia. Bez Ciebie dźwignia nic nie podniesie. Będzie jak deska na płaskiej powierzchni. Jeżeli się nie rozwijasz, to Twój cel się nie poruszy, nawet gdyby dźwiginia była najdłuższa.

Trzecią częścią jest ramię dźwigni. Kiedy cel i punkt podparcia są już na swoich miejscach, sukces zależy od długości dźwigni i jej wytrzymałości. Musisz pamiętać, że im dłuższe ramię, tym łatwiej i szybciej pracuje cała dźwignia, aby poruszyć obiekt.


Patrząc na świat biznesu zauważyłem, że można wyróżnić kilka katalizatorów, które w niesamowity sposób działają jak turbodoładowanie w naszym biznesie.  Parafrazując jednego z moich biznesowych idoli trzeba powiedzieć, że biznes lubi szybkość. Dlatego warto stosować dźwignie bardzo długie i bardzo mocne. Ale jak to się ma do SoftMarketingu ?

Skalowanie, czyli dźwignia. Mając odpowiednio dużą dźwignię możemy poruszyć wszystko

Dajcie mi wystarczająco długą dźwignię i wystarczająco mocną podporę, a sam jeden poruszę cały glob.

Archimedes z Syrakuz

Jak działa skalowanie ?

Nie wierz tym co mówią że pracować trzeba całe życie. Pewne jest że całe życie trzeba być aktywnym i się rozwijać, ale czy trzeba cały czas pracować na finansowy wynik, albo co gorsza przeżycie … 

Każdy finansowy sukces zależy od wielu czynników,  ale przede wszystkim zależy od Ciebie, od Twojego zaangażowania, Twojej efektywności , Twojego rozwoju.

Gdy zaczynasz działać w świecie biznesu, zwłaszcza sieciowego, zaczynasz być bombardowany „skutecznymi sposobami na szybki zarobek” . Nie wierz we wszystko co Ci obiecują,  bo możesz skończyć z olbrzymimi długami i rozczarowaniem. Wszystko weryfikuje skuteczność. Wiele razy dostawałem rady które nie  były w żaden sposób związane ze skutecznością w biznesie.  W pewnym momencie wszedłem na drogę SoftMarketingu. Dziś odrzucam  każdą propozycję biznesową, która nie spełnia trzech podstawowych zasad: MARŻA, SKALOWANIE, AUTOMATYZACJA…

O tym, na czym polega biznes rekomendacyjny, pisałem już TUTAJ, a do tego rodzaju należy właśnie SoftMarketing.

Na pewno znasz pojecie tantiem. Jest to po prostu wynagrodzenie za wykorzystanie utworu. Najczęściej ustalane w relacji stosunkowej do korzyści wykorzystującego (procentowo) lub kwotowo, za każde wykorzystanie utworu. Dlatego właśnie gwiazdy filmowe, muzyczne dostają wielokrotnie wynagrodzenie za raz wykonaną pracę. Skalowanie polega na sporządzania kopii oryginału i rozpowszechnianiu go na całym świecie.

Podobne zjawisko obserwujemy w sporcie. Obecnie rozgrywane Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, oglądają miliony kibiców. Wielkie zarobki piłkarzy biorą się z przychodów od reklamodawców. Im większa oglądalność, tym szansa na większe zarobki.

W SoftMarketingu budujesz społeczność osób skupionych wokół osobistego wellbeingu, zdrowia, rozwoju osobistego. Jeżeli w swoim zespole masz kilka osób, to dżwignia jest mała i Twoje wynagrodzenie stosunkowo niskie. Jeśli jednak działasz aktywnie, inwestujesz swój czas to wkrótce dźwignia jest coraz większa. Wszystkie działania podlegają zasadzie dźwigni. Zapewnia ona ciągły strumień dochodów nie tylko właścicielom firmy, z którą współpracujemy ( w Naszym przypadku DuoLife), ale przede wszystkim Tobie, osobom które Cię wdrożyły do działania oraz klubowiczom, którzy zostali przez Ciebie zaproszeni do Naszego projektu.

W Naszym projekcie obowiązuje również dźwignia pieniędzy, gdyż Nasz system opracowaliśmy w ten sposób, aby już po pierwszym miesiącu Twoja inwestycja finansowa była niższa o 40%. Jeśli jednak zależy CI na budowie własnego zespołu, rekomendujesz Nasze rozwiązania i w wyniku tego dołącza do Nas minimum trzy osoby , to Twoje przyszłe inwestycje zostaną zrabatowane o 75, a nawet 90%. Nie wykładając własnych pieniędzy, osiągasz rentowność na cudzych inwestycjach. Poświecasz oczywiście czas i wysiłek. Ale jeśli obliczysz rentowność w stosunku do niskiej zainwestowanej kwoty, przekonasz się, że jest ona bardzo wysoka, niemal nieskończona.

Skalowanie = szybkość

Pieniądze innych ludzi

Inwestując w swoje zdrowie, kupujemy suplementy oraz rozwiązania, wkładając od drugiego miesiąca tylko 10% własnych pieniędzy. Dodatkowo otrzymujemy w tej kwocie dostęp do kilkudziesięciu nagrań z zakresu rozwoju osobistego, własny sklep internetowy oraz możliwość wykorzystywania materiałów, które zostały przygotowane przez współpracującą z Nami firmę. Nie martwisz się o kwestie logistyczne, ewentualne reklamacje czy biuro obsługi klienta. Otrzymujesz również infolinię produktowo- medyczną, a także materiały marketingowe przetłumaczone na kilkanaście języków.

Doświadczenie innych ludzi

Samodzielne zdobywanie doświadczenia trwa bardzo długo. dlatego warto zapożyczyć wiedzę od innych. Dziś człowiek, który chce osiągnąć sukces finansowy powinien być skuteczny, a skuteczność to cecha, której możesz się nauczyć.  80% każdego biznesu to sprzedaż, pieniądze zarabiają firmy, które  skutecznie sprzedają.  Skuteczniej sprzedaży można się nauczyć i każdemu kto rozpoczyna przygodę w biznesie polecam zacząć od doskonalenia umiejętności sprzedaży i komunikacji.

Najłatwiejszym sposobem, by osiągnąć zamierzone cele, jest posiadanie mentora. Ucz się wszystkiego co on umie, rób to, co on robi – rób nawet lepiej. Jeśli nie masz takiej osoby, to w SoftMarketingu od poniedziałku do czwartku o 21:15 prowadzimy Zoomy, dla klubowiczów. Dodatkowo masz do dyspozycji książki, czasopisma, webinary, konferencje itd. To wszystko przygotowane przez osoby, które osiągnęły najwyższe rezultaty. Wiedza, którą nabędziesz w trakcie pierwszego miesiąca, może Ci zaoszczędzić 10 lat własnych wysiłków.

Dźwignia sprowadza się do maksymalizowania wyników uzyskiwanych w minimalnym czasie. Dlatego wchłaniaj informacje i koncepcje obejmujące doświadczenia całego życia innych – a specjalnie dla Ciebie skompresowane tak, aby móc je natychmiast wykorzystać. Jest to najtańszy i najszybszy sposób, by wykorzystać doświadczenia innych ludzi.

httpss://www.youtube.com/watch?v=juoFo2Cmhao&t

Pomysły innych ludzi

Twoim celem powinno być łączenie się z ludźmi, którzy mogą podzielić się z Tobą własnymi skutecznymi sposobami robienia pieniędzy. Wykorzystaj pomysł innej osoby, aby poprawić swoje finanse. Dlatego właśnie powstał projekt Well Business Club, aby współpracować, rozszerzać Naszą społeczność i razem zarabiać.

W zeszłym miesiącu jeden z Naszych klubowiczów zwrócił uwage na ważną kwestię związaną z Naszą społecznością. Efekt ? Nasza grupa powiększyła się dziesięciokrotnie. I to dalej się dzieje, czym moge się z Tobą podzielić w wiadomości prywatnej.

Czas innych ludzi

W pewnych warunkach ludzi gotowi są przeznaczać swój czas na wolontariat, na ogół jednak sprzedają swój czas, talenty, kontakty, zasoby i wiedzę za stosunkowo niewielkie wynagrodzenie. Szukaj dźwigni czasu.

Największym cudem budowania społeczności est właśnie to, że poprzez dołączanie partnerów biznesowych, którzy będą własne zespoły w Twojej strukturze biznesowej, możesz mieć czas i pieniądze.

Każdy uczestnik w Twojej organizacji biznesowej po jakimś czasie i po wyszkoleniu przejmuje odpowiedzialność za swój projekt, co zmniejsza „ciśnienie” na Ciebie. Będąc sam, nie korzystasz z dźwigni i czas innych ludzi nie pracuje dla Ciebie, a więc jakim cudem możesz zdobyć czas w przyszłości?

Praca innych osób

Jakakolwiek dłuższa choroba, wypadek, inne zdarzenia natychmiast przerywają zarabianie. Dlatego zaangażowanie się w model budowy społeczności, która czerpie zyski z wzajemnego obrotu, może spowodować dodatkowy przepływ pieniędzy w Twoim życiu, i stworzyć nowy kanał dywersyfikacji przychodów.

Stosuj maksymalną dźwignię

Pracując na etacie lub prowadząc jednoosobową działalność, nie masz do dyspozycji żadnej dźwigni. Musisz polegać na własnej wiedzy, własnym doświadczeniu, własnych pieniądzach, własnych zasobach. Jest to droga do bogactwa i sukcesu długa i czasochłonna. Kiedy nią zmierzasz, Twoje zasoby wyczerpują się. Zniechęcasz się. Często rezygnujesz.

Pierwszą dźwignią jest pozyskanie mentora, czyli osoby, która wspięła się na Twoją górkę przed Tobą. Zna teren, wyzwania, pułapki. Wie, co robić. Co ważniejsze – czego NIE robić. To Twoja pierwsza droga na skróty – unikasz straty czasu i pieniędzy na błędach osoby początkującej. Takim mentorem są u Nas osoby, które współpracują w systemie SoftMarketingu od wielu lat. Na początku Twojej współpracy z Nami, to właśnie mentor, pokazując CI jak działamy wykona większość pracy, aby przygotować Cię na zostanie mentorem w przyszłości.

Drugą dźwignią jest budowanie zespołu. Wspólnymi siłami osiągniecie więcej, szybciej, łatwiej. Możesz dostrzec coś, czego nie dostrzega inna osoba. Możasz dodawać odwagi, motywować zniechęconych członków zespołi. Oni z kolei motywują Ciebie, gdy Ty jesteś w dołku. Zapełnią luki w wachlarzu Twoich umiejętności. Są silni tam, gdzie Ty jesteś słabszy. Jako zespół szybciej poruszacie się. Jeśli zależy Ci na szybkości, potrzebujesz zespołu. A my pomożemy CI go zbudować.

Dźwignie = skalowanie

Trzecią formą dźwigni jest sieć. Każdy członek zespołu zna przynajmniej 100 cennych kontaktów. Zespół złożony z 5 takich osób zna 500 takich osób. A jeśli każdy z Nich ma dalszych 100 cennych kontaktów, to uzyskujecie dostęp do 50 000 kontaktów. Dlatego potrzebujesz siły sieci. W sieci tej znajduje się kilka kluczowych kontaktów, ludzi kontrolujących olbrzymie sieci. Taki kontakt ma siłę sprawczą. Wartość wielkich sieci polega na tym, że zwiększają się prawdopodobieństwo kluczowych osób do Twojego zespołu. Pamiętaj, że wystarczą dwie takie osoby.

Czwartą formą jest wykorzystanie narzędzi i umiejętności. W SoftMarketingu używamy narzędzi – Wirtualnego Prezentera, artykułów, linków afiliacyjnych, webinarów i innych wydarzeń. Jeśli chcesz szybkich wyników, potrzebujesz szybko docierać z informacją.

 Internet jest dziś największym oknem dostępu do klienta. Naziemność naszego biznesu ogranicza jego skalę . Internet daje niesamowite możliwości dotarcia z marketingiem do najciemniejszych zakątków naszej planety. 

httpss://www.youtube.com/watch?v=s2WYD-GJO5U&t

Piątą dźwignią jest system. W SoftMarketingu nie działamy dla systemu, ale to system działa dla Nas. Najwydajniejszym sposobem budowania społeczności, a jednocześnie biznesu, jest nauczenie się systemów własnego mentora i kierowanie się nimi w wybranej dziedzinie. Naucz się systemu, aby skalowanie Twojego biznesu stało się faktem.

Kiedy połączone siły mentorów, zespołów, sieci, narzędzi i systemów zostaną przyłożone do mocnej, długiej dźwigni, w ciagu ledwie miesiaca mogą zdarzyć się cuda.

Chcesz do nas dołaczyć ?

Wystarczy, że odezwiesz się do Nas poprzez TEN FORMULARZ. Tylko tyle i aż tyle.

Działanie Softmarketingu to po prostu skalowanie i dlatego właśnie możemy budować ogromne dochody. Oczywiście najlepiej robić skalowanie miesięczne, dzięki temu zysk i obroty mogą być pewniejsze i większe. Ale więcej dowiesz się z Naszego formularza.

A czy Ty skalujesz Swoje działania biznesowe ? Podziel się swoimi pomysłami w komentarzu

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *