Chcesz zarabiać pieniądze bez wychodzenia z domu podczas pandemii koronawirusa? A może chcesz dowiedzieć się, jak zarabiać pieniądze online, aby móc sfinansować swoje podróże, gdy koronawirus ustąpi?

Pomagam i zarabiam. to źle ?

Z moją znajomą rozmawialiśmy o tym czy jeśli pomagam i przy tym zarabiam, to jest to moralne ? Zaczęło się od jej pytania: Czy uważasz, że to w porządku, zarabiać na pomaganiu innym, na ich bólu, cierpieniu ?.

Jako ktoś, kto prowadzi biznes oparty na wspieraniu ludzi, którzy również wspierają i skłaniają do zmiany innych, skłoniło mnie to do zastanowienia. Czy jest coś fundamentalnie złego w pomaganiu innym i zarabianiu przy tym ?

najpierw pewność, że naprawdę pomagam

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, to mieć pewność, że rzeczywiście pomagam ludziom. Niektóre usługi, które rzekomo mają pomagać, tak naprawdę budują zależność. Zastanów się, dlaczego chcesz pracować z danymi ludźmi ? Postaraj się jak najdokładniej określić, jakie korzyści odnoszą. Sprawdź, jak Twoja usługa wpisuje się w ich rozwój.

Można to zrobić poprzez rozmowę. Prośba o informację zwrotną może być trudna, ale to jedyny sposób, aby dowiedzieć się, co działa, a co nie. Wszyscy przyjmujemy założenia dotyczące światopoglądu innych ludzi w oparciu o nasz własny. Jedynym sposobem, aby to przezwyciężyć, jest pytanie i słuchanie.

Zadbaj o równowagę

Chciałbyś móc pomagać innym najlepiej, jak to tylko możliwe. Dlatego zdecydowałeś się pracować nad zdrowiem, dobrym samopoczuciem i rozwojem innych osób. To pragnienie może być jednak tak silne, że zapominasz o dbaniu o siebie. Problem w tym, że poprzez ciągłe dawanie, bez zaspokajania własnych potrzeb, zmniejszasz swoją zdolność do pomagania innym.

Zamiast tego, stwórz trwałą zależność pomiędzy pomaganiem innym a otrzymywaniem wsparcia, którego potrzebujesz. To wsparcie jest zarówno emocjonalne, jak i materialne. Nie możesz być prawdziwym wsparciem dla innych, jeśli sam masz problemy. Nie da się pomagać innych, jeśli martwisz się o swoje rachunki.

W interesie Twoich klientów jest, aby Twoje potrzeby zostały zaspokojone. W ten sposób zawsze będą wiedzieć, że będziesz w pobliżu, kiedy będą Ciebie potrzebować. Będą również wiedzieć, że masz 100% energii, aby poświęcić się im. A gdy to zrobisz, nie posiadasz własnych rozpraszających zmartwień.

pomagam efektywnie

Jeśli mamy chęć pomagania, to sensowne jest pomaganie w jak największym stopniu, przy danym nakładzie pracy. Mamy ograniczone zasoby. Czas, pieniądze, energię. Wykorzystanie tych zasobów w sposób jak najbardziej efektywny oznacza, że możemy wnieść największy wkład. Oznacza to, że musimy mieć jasność co do tego, komu i w jaki sposób pomagamy.

W świecie biznesu liczy się przede wszystkim wydajność. Często ta efektywność jest wykorzystywana do osiągania zysków. Gdy jest wykorzystywana w ten sposób, efektywność może być ogromną przyczyną problemów. Problemem nie jest jednak efektywność, ale cele, którym ona służy. Intencja.

Pomagam skutecznie i wydajnie, dzięki czemu mogę mieć większy wpływ. Pomagam większej liczbie osób, dbam o ich dobre samopoczucie, zdrowie, rozwój i bycie tym, kim mogą być. Im skuteczniej to robię, tym więcej mogę pomóc. Aby to osiągnąć, zapożyczam techniki ze świata biznesu.

Przemyśl na nowo swoje podejście do „biznesu”

Patrząc na wielkie korporacje, trudno sobie wyobrazić, aby biznes kiedykolwiek był siłą dobra. Jednak wielu ludzi tworzy firmy motywowane chęcią zmiany świata na lepsze. Te przedsiębiorstwa są często nastawione na zysk, ale wykorzystują swój sukces jako sposób na skuteczniejszą pomoc ludziom. Ich głównym celem nie jest wzbogacenie udziałowców, zarządu. Jest nim pomaganie.

Dzięki jasnemu określeniu, komu i w jaki sposób pomagasz, a następnie zrobieniu tego w najbardziej efektywny sposób, robisz coś dobrego. Upewniając się, że Twoje potrzeby są również spełnione, możesz stworzyć pętlę pozytywnego sprzężenia zwrotnego. Potrzeby Twoich klientów są zbieżne z Twoimi i wszyscy na tym korzystają.

Nie byłoby moralnym czerpać korzyści, powodując cierpienie ludzi. Jednak tworzenie systemu, który zmniejsza cierpienie, które już istnieje na świecie, jest jedną z najbardziej pozytywnych rzeczy, jakie każdy może zrobić. Myślenie o swojej misji jako o biznesie jest świetnym sposobem, aby to osiągnąć.

Dołącz do nas

Konferencja wellbeing, na której pomagam innym poznać drogę do swojej zmiany

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, jak wspólnie możemy pomagać innym, w zmianie swojego życia, zapraszam Cię do kontaktu oraz na Konferencję Well Business Club, na której opowiem jak tworzymy wspierającą się społeczność. Link do zapisu znajdziesz TUTAJ

A jeśli Ci się spodobało to co napisałem, to zostaw po sobie znak w postaci komentarza lub podziel się tym, ze swoją społecznością. Być może wśród Twoich znajomych jest ktoś, kto chce pomagać innym, a przy tym poprawiać swoje finanse.

Naturalnie zdrowia życzę.

p.S. pomagam również na inne sposoby

W ramach naszego projektu mamy możliwość wsparcia dwóch inicjatyw. Po pierwsze Fundacji Help Furaha, czyli organizacji wspomagającej dzieło Furaha Day Centre w Kenii (furahacentre.org), która prowadzi Centrum Opieki Dziennej na dziećmi z mózgowym porażeniem dziecięcym, autyzmem i Zespołem Downa.

Po drugie Krewniacy, czyli Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi Działają na rzecz promocji idei honorowego krwiodawstwa, transplantologii i zdrowego stylu życia. Dlatego KREWNIACY to nie tylko honorowi dawcy krwi, to również każdy, kto nie może oddać krwi, a któremu ta idea jest bliska i nieobojętne jest ludzkie życie. To każdy, kto wspiera Honorowe Krwiodawstwo i działania tej fundacji.

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *