Naturalny kolagen jest mniejszą formą białka, która pomaga budować nasze tkanki i organy, w tym kości, mięśnie, skórę, a nawet zęby. Nazwa tego białka strukturalnego pochodzi od greckiego słowa "kolla", co oznacza klej (pomocna wskazówka dotycząca roli, jaką odgrywa w organizmie). Kolagen jest tym, co spaja nasze komórki i tkanki, pomagając im zachować kształt, elastyczność i siłę. Większość kolagenu znajduje się i jest produkowana w skórze właściwej (druga warstwa skóry). Tutaj fibroblasty syntetyzują pasma kolagenu, które wyglądają jak długie warkocze lub liny. Według SELF: "Poszczególne aminokwasy łączą się ze sobą tworząc długie łańcuchy, które łączą się ze sobą tworząc grubsze pasma. Te nitki następnie skręcić i zwinąć wokół siebie, aby utworzyć potrójne heliksy. Wreszcie, te heliksy łączą się koniec do końca i układają jeden na drugim, tworząc skupiska zwane fibrylami." Włókna te tworzą sieć kolagenową, która nadaje skórze jej podstawową strukturę i wsparcie.

Naturalny kolagen – warto wiedzieć

Naturalny kolagen szturmem podbija świat beauty. To nie jest zaskakujące. To ważne białko posiada szeroką gamę potencjalnych korzyści dla urody i zdrowia, które są poparte badaniami naukowymi.

Ludzie coraz częściej sięgają po nutrikosmetyki z kolagenem, aby poprawić wygląd, samopoczucie i funkcjonowanie swojej skóry, włosów i paznokci.

Stworzyłem kompleksowy przewodnik po wszystkim, co musisz wiedzieć o kolagenie. Dowiesz się dlaczego wiele osób uważa go za niezwykle ważny składnik dla każdego, kto chce poprawić lub utrzymać młodzieńczy blask skóry, mocne paznokcie i lśniące włosy.

Co to jest kolagen ?

Kolagen jest głównym białkiem strukturalnym występującym w tkankach łącznych ludzi i zwierząt. Utrzymuje tkanki i komórki razem, w celu zachowania właściwej struktury i integralności.

Kolagen jest naturalnie produkowany przez organizm i składa się z aminokwasów takich jak glicyna, prolina i hydroksyprolina, które są zwinięte razem, tworząc złożone potrójne fibryle. Nazwa „kolagen” pochodzi od „kólla”, greckiego słowa oznaczającego klej. Pochodzenie jego nazwy jest trafne, ponieważ kolagen działa jak naturalny klej w organizmie. Utrzymuje wszystko razem.

Z wiekiem naturalna produkcja kolagenu w naszym organizmie zaczyna stopniowo zwalniać – zazwyczaj zaczyna się to dziać na przełomie 20/30 lat. Ta stopniowa utrata naturalnie produkowanego kolagenu w organizmie jest jedną z głównych przyczyn wielu najczęstszych oznak starzenia się, w tym zmarszczek i zwiotczenia skóry, przerzedzenia i utraty włosów, bólów stawów i przewlekłych schorzeń.

Gdzie znajdziesz kolagen ?

Spowolnienie produkcji kolagenu może być przyspieszone przez długotrwałą ekspozycję na promieniowanie ultrafioletowe. A także złe odzywianie oraz palenie papierosów.

Kolagen jest najbardziej obfitym białkiem występującym u każdego ssaka – szacuje się, że stanowi on do 35% zawartości białka w Twoim organizmie.

Można go łatwo znaleźć w całym organizmie, przede wszystkim w:

  • Tkankach łącznych, takich jak więzadła i ścięgna
  • Skóra właściwa Twojego ciała
  • mięśnie
  • paznokcie
  • kości
  • Zębina Twoich zębów

Chociaż występuje głównie w tkankach włóknistych organizmu, kolagen można również znaleźć w naczyniach krwionośnych, rogówce oka i w jelitach. Kolagen sprawia, że nasza skóra, mięśnie i tkanki łączne są mocne, trwałe i elastyczne. Właściwości te pomagają w naprawie tkanek i wspierają zdrowie skóry.

Istnieje prawie trzydzieści typów kolagenu występujących w całym organizmie, które ogólnie dzieli się na dwie kategorie: kolagen „fibrylarny” i „niefibrylarny”. Pomimo obecności prawie trzydziestu różnych odmian kolagenu, najczęstszym typem występującym w organizmie jest typ 1, który stanowi ponad 90% całkowitej zawartości kolagenu w Twoim organizmie.

Naturalny kolagen i zdrowie

Kolagen nie tylko odgrywa ważną rolę dla zdrowia naszej skóry, ale badania medyczne wykazały, jak wszechstronny jest kolagen. Jest on często wykorzystywany w wielu różnych zastosowaniach medycznych. Piszę to o utrzymaniu zdrowia serca, w przeszczepach kości i leczeniu ran, regeneracji tkanek oraz w chirurgii rekonstrukcyjnej. Biorąc pod uwagę wszystkie te niesamowite rezultaty, nie dziwi, że świat beauty zachwycił się kolagenem.

httpss://www.youtube.com/watch?v=Ur34eczcK_Y

Czym jest naturalny kolagen ?

Naturalny kolagen jest kolagenem produkowanym przez Twój organizm. Przez całe życie Twój organizm wytwarza naturalny kolagen i rozprowadza go. Z wiekiem zaczynamy produkować coraz mniej kolagenu – co może wymagać stosowania kolagenu i innych nutrikosmetyków wspomagających zdrowie i piękno Twoich włosów, skóry i paznokci.

Możesz zastąpić naturalny kolagen ?

Z wiekiem zdolność Twojego organizmu do regeneracji i produkcji naturalnego kolagenu stopniowo zmniejsza się. Każdego roku Twój organizm produkuje mniej kolagenu niż w roku poprzednim. Rozpoczyna się to w połowie lub pod koniec dwudziestukilkulat i zmniejsza się nawet o 1-2% każdego roku.

Utrata naturalnego kolagenu w organizmie jest jednym z powodów, dla których Twoja skóra, włosy, paznokcie i ciało zaczynają się widocznie starzeć. Kolagen regeneruje się i jest stymulowany przez :

  • regularne przyjmowanie nutrikosmetyków kolagenowych,
  • spożywanie pokarmów (buliony i jaja )
  • przyjmowanie składników odżywczych takich jak witamina C, które są ważne dla rozwoju kolagenu

Istnieje wiele sposobów, aby zapobiec utracie kolagenu. Należy do nich codzienne stosowanie kremów na dzień i na noc. To dlatego, że naturalny kolagen w skórze możesz stracić w wyniku ekspozycji na promieniowanie UV .

Spożywanie pokarmów bogatych w niezbędne aminokwasy, takich jak ryby, oraz pokarmów zawierających witaminę C (lub nutrikosmetyki witaminy C) może również pomóc w odbudowie kolagenu w organizmie.

httpss://www.youtube.com/watch?v=dKir3QIWlHA

Jak suplementować naturalny kolagen ?

Nutrikosmetyki Duo Life zawierają kolagen pozyskiwany naturalnie z morskich źródeł.

Zanim zwiększysz kolagen naturalnie, należy najpierw zbadać co przeszkadza w naturalnej produkcji kolagenu. Obejmuje to takie rzeczy jak palenie papierosów, które może zniszczyć białka w skórze i spowodować starzenie się, szczególnie na skórze wokół ust i oczu. Ważne jest również noszenie ochronnego filtra przeciwsłonecznego, gdy wychodzisz na zewnątrz na dłuższy okres czasu. Promienie UV pochodzące ze słońca uszkadzają kolagen w Twojej skórze. Utrzymywanie skóry odpowiednio nawilżonej przez cały czas również pomaga w promowaniu wzrostu kolagenu. Dlatego warto postawić na odpowiednie kosmetyki naturalne.

Pokarmy, które mogą powodować wzrost kolagenu w organizmie obejmują jaja, buliony, owoce cytrusowe i inne warzywa, takie jak czerwona papryka i jarmuż, które mają wysoką zawartość witaminy C. Źródła pochodzące z żywności są rzadkie i nutrikosmetyki są znacznie łatwiejszym sposobem na uzyskanie kolagenu.

Zapamiętaj, że jeśli Twoja dieta nie składa się ściśle z bulionów kostnych i żółtek jaj, nie osiągniesz korzyści związanych z przyjmowaniem nutrikosmetyków kolagenowych.

Naturalny kolagen dla Twojej skóry

Z kolagenem mój umysł od razu kojarzy go z gąbczastością. Ta przyjemnie pulchna, gąbczasta część skóry. Więcej kolagenu to więcej gąbczastości 😉Rozmowy ze znajomymi dały mi więcej informacji. Naturalny kolagen znajduje się on głęboko w skórze właściwej. I jest to główny składnik kilku produktów, które ostatnio testowała moja przyjaciółka, którą poprosiłem o pomoc przy tworzeniu tego artykułu :

Wszystko to zrodziło się z osobistej potrzeby bliższego, niż tylko strona wyników Google, poznania tematu kolagenu. Od jakiegoś czasu mam dziwne przeczucie, że moja skóra zaczyna wyglądać na cieńszą i bardziej popękaną. Instynktownie czułem, że naturalny kolagen musi być odpowiedzią. Czułem że może działać jak uszczelniacz.

Nutrikosmetyk

Początkowa faza testów rozpoczęła się od nutrikosmetyków. Nutrikosmetyki to produkty i składniki, które działają jak suplementy diety, aby pielęgnować naturalne piękno skóry, paznokci i włosów.

one od wewnątrz, aby pokazać Twoje zewnętrzne piękno. Nutrikosmetyki to najnowszy trend w branży kosmetycznej. Ponieważ lubię, gdy moje doświadczenia mają charakter empiryczny, zdecydowałem się na napój. COLLAGEN, tak jest napisane. W środku jest różowawy, lepki napój. Po wypiciu go jednym i pół łykiem poczułem miłą, naturalną słodycz.

Jeśli chodzi o wyniki, nastąpiły pewne zmiany, których nie można przypisać niczemu iinnemu. Co ciekawe – i być może psychosomatycznie – czułem, że pewne obszary mojej twarzy są bardziej jędrne. Moja znajoma opowiada, że kiedy nakłada podkład w wewnętrznych kącikach oczu, te małe trójkątne kanaliki były bardziej sprężyste i miękkie w dotyku. Jej paznokcie lśniły jak po wypolerowaniu. Skórki i spierzchnięte usta zagoiły się.

Naturalny kolagen – kosmetyki

W tym miejscu oddaję głos mojej znajomej, Natalii, która przez ostatnie kilka tygodni używała produktów Collagen Beauty Care.

Natalia l. 44, pośredniczka nieruchomości,

Kremy i serum mogą być uważane za zwykłe nawilżacze, ale te produkt są jak naturalny kolagen. Nakłada się je na skórę gładkim poślizgiem. Potem wchłania się jak marzenie. To jest odwyk dla oczu w słoiku (no dobra, kremie). Odrobina tego wokół oczu, rano i wieczorem, a wyglądasz na wypoczętą jak modelka z lat 90-tych, która ma teraz mnóstwo czasu na rozważania o swoich wibracjach i innych pierdołach. Na początku stosowałam go na całą twarz, ale naprawdę zauważyłam, że duże rzeczy dzieją się w okolicach oczu i poświęciłam go głównie temu miejscu.

Konsumenci są coraz lepiej zorientowani w kwestii pielęgnacji skóry i wielu z nich rozumie, że kolagen prawdopodobnie nie jest wykorzystywany przez skórę jako kolagen. Jest doskonałym stymulatorem, który pomaga skórze zachować zdrowie. Zmikronizowany kolagen morski jest wystarczająco mały, aby mógł być wchłaniany przez skórę, i nie ma jeszcze żadnych badań, które wykazałyby, że 'posiekany’ kolagen może być wykorzystywany przez komórki skóry do budowy kolagenu, ale mimo to jest to popularne ze względu na właściwości nawilżające. Niektórzy twierdzą, że ich skóra wydaje się być bardziej jędrna szybciej, niż mogłoby to wynikać z posiadania dobrze nawilżonej skóry i stosują ten sposób pielęgnacji niemalże rytualnie. W pielęgnacji skóry chodzi przede wszystkim o konsekwencję, a jeśli kolagen jest czymś, co ma pozytywny wpływ na Twoją skórę to trzymasz się tego, bo podoba Ci się to, co czujesz. Mówię Ci, że naprawdę warto.
httpss://youtu.be/Maj1DQTcAK0

Zostań Klubowiczem i kupuj taniej

Zostań Klubowiczem i zyskaj dostęp do wyjątkowych produktów idealnych zarówno dla Ciebie, jak i Twoich najbliższych, z rabatem aż do 40%!

Korzystaj z lukratywnych promocji, wykładów i szkoleń eksperckich, wyjazdów motywacyjnych oraz możliwości zarabiania dzięki zakupom, których w Twoim sklepie internetowym dokonają osoby, które zarekomendujesz.

Podane powyżej ceny to ceny Klubowe, przy pierwszym zamówieniu płacisz przekresloną kwotę. Aby zostać Klubowiczem wystarczy zarejestrować się klikając TUTAJ. Wybierz produkty za minimum 250 punktów np. Krem kolagenowy na dzień i na noc oraz serum. Aby mieć wysyłkę za złotówkę warto dołączyć Kolagen w płynie lub witaminę C. I tyle. Zyskujesz stały rabat.

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *