success & change

Jeśli chcesz osiągać sukcesy i być skutecznym liderem, musisz się zmieniać.

Nie możesz być wciąż tą samą osobą, nie możesz tak samo myśleć i działać, jeśli liczysz na sukces w świecie, który nieustannie się zmienia. Zgodnie z Johnem C. Maxwellem, jeśli chcesz dokonać w sobie zmiany przywództwa pamiętaj o kilku zasadach :

  • Nieustannie się ucz, oduczaj i ucz się na nowo
  • Polegaj na szybkości, ale nie zapominaj o wyczuciu czasu
  • Naucz się widzieć całościowy obraz, nawet wtedy, gdy cały czas się powiększa
  • Żyj dzisiaj, myśl o jutrze
  • Odważnie idź naprzód pomimo otaczającej Cię niepewności
  • Zrozum, że dzisiejsze najlepsze chęci nie sprostają wyzwaniom jutra.

Przez ostatnie 15 lat życia zawodowego zajmowałem się wieloma rzeczami, pracowałem w na etacie w Polsce i Wielkiej Brytanii, miałem styczność  z marketingiem sieciowym, franczyzą, korporacją, a obecnie prowadzę własny biznes. Przez te lata zrozumiałem, że robienie biznesu nie jest łatwe, do tego dochodzą wysokie koszty założenia i utrzymania. 

Najtańszą formą biznesu pod względem inwestycji i  tzw. kosztów stałych okazał się marketing sieciowy. To co mnie w nim zafascynowało to dźwignia czasu, czyli tego co osoby bogate wykorzystują do gromadzenia kapitału, by w przyszłości stać się inwestorem. Jest to również mój cel. 

Niestety klasyczny model marketingu sieciowego nie sprawdził się w moim przypadku z uwagi na brak odpowiedniego przygotowania, wiedzy, umiejętności i wytrwałości. Patrząc w przeszłość nie dziwię  się moim niepowodzeniom, z uwagi na prowadzenie biznesu w sposób niedojrzały, bez właściwej wiedzy. Porzuciłem więc klasyczny marketing sieciowy, ale na horyzoncie pojawił się model Softmarketingu.

Więcej na ten temat możecie przeczytać na mojej stronie, na której dzielę się informacjami na temat flowbiz, czyli biznesu mojego podejścia do biznesu.

Jakie są wady tego modelu ? Przede wszystkim płynny czas pracy,   bo nie mamy ram czasowych, tak jak w przypadku pracy na etacie, albo gdy pracujemy cały czas, bo nie ma granicy między czasem na pracę, a czasem na odpoczynek, hobby czy rodzinę. Drugim minusem dla niektórych będzie fakt, że nikt Nam nie płaci za chęci i działania tylko za efekty tych działań, a plus jest taki, że w przypadku dobrych efektów, nikt Nam nie limituje zarobków.

Najważniejszym czynnikiem, potrzebnym w Naszym biznesie, jest determinacja. To ona powoduje, że nie rezygnujemy po pierwszych niepowodzeniach, to ona jest motorem napędowym przy realizacji marzeń. Od najmniejszych, jakim jest zadbanie o zdrowie, zwyciężenie z chorobą, po takie jak moje, gdzie chcę zmienić świat, być dobrym, zdrowym człowiekiem i pomóc pięćdziesięciu osobom, poprawić swoje życie w zakresie zdrowia, rozwoju, finansów, relacji, sprawić aby każdy dzień był  wyjątkowy.

Z kim pracuję w ramach projektu #rozwijamyzdrowybiznes ? Są to osoby, które mają ogromne marzenia. To ludzie, którzy chcą wolności. Nie boją się stawiać sobie wysokich celów. Chcą coś zmienić, zrealizować się biznesowo, chcą mieć dużo pieniędzy, ale po to aby spełniać swoje cele i pragnienia. Osoby, które do Mnie dołączyły, to osoby które mają ogromne wartości. Zaufanie, Uczciwość, Szacunek – to bardzo ważne wartości, możliwe że ważniejsze od samych marzeń, bo jeśli coś dajesz, to do Ciebie wraca. Dlatego intencja i wartości są bardzo ważne, a ludzie prezentujący takie myślenie, dołączają do Naszego projektu. To wyśmienite miejsce na samorealizację i dbanie o zdrowie.

Oczywiście każdy się rozwija – szkoła, uczelnia, praca, etat. Ale to wymuszony rozwój, bo dokształcasz się niezależnie, czy tego chcesz. Dla mnie różnica między takim rozwojem, a samorozwojem jest kluczowa. Poświęcam swój czas, aby czytać książki i brać udział w wydarzeniach, które opłaciłem. Wyciągam z tych szkoleń wszystko, co tylko mogę. 

Dzisiaj kieruję się zasadą gotów-pal-cel. Jestem czujny, mam wiedzę i wystarczające doświadczenie, by wiedzieć, kiedy pojawia się szansa. To skalkulowana pewność siebie, która pozwala w jednej chwili podjąć decyzję i podążać za nią do końca. 

Musisz być GOTÓW.  Życie jest krótkie i nigdy nie zdobędziesz tego, czego chcesz, jeśli nie jesteś gotowy na dokonanie wyboru.  Nie możesz przejść przez życie, oczekując, że kiedyś poczujesz się gotowy. To trudne wyzwanie, ale będę Twoim mentorem w tej kwestii.

PAL. Musisz strzelać, bo życie to podejmowanie decyzji. Gdy nadarza się okazja, nie trać czasu. Instynktownie wiesz, jaka decyzja jest właściwa. Wyzwanie polega na tym, by nie powstrzymywać siebie. 

Mieć CEL, bo życie to uczenie się na własnych błędach i korygowanie “celownika”.  Bez względu na to jaka jest twoja historia i jakie są Twoje umiejętności, masz to, czego potrzeba, aby odnieść sukces. Po pierwsze musisz sobie zaufać. Masz w sobie nieskończony potencjał, umiejętności i predyspozycje, po które nawet nie sięgasz, a które nie pojawią się nagle w magiczny sposób. Stwórz sobie zestaw celów i wdróż spójny plan działań, by to osiągnąć. Pracuj ciężko i uwierz w siebie – a ja jestem tu po to, by umieścić Cię na drodze do sukcesu.

Życie jest krótkie. Chcesz jak najlepiej je wykorzystać ? Nie możesz pozwolić sobie na zabawę swoim sukcesem. Realizacja celów wymaga ciężkiej pracy, szybkich decyzji i dużego ryzyka – będziesz w stanie skutecznie nimi zarządzać, jeśli uruchomisz w sobie mechanizmy, które uczynią Cię gotowym. 

Dlaczego zatem nie zacząć już teraz ? Przygotuję Cię, a Twoim zadaniem jest zrobić pierwszy ruch. To co robimy dalej ?