1. Dowiedz się więcej o sobie Kiedy ostatni raz usiadłeś i naprawdę zastanowiłeś się nad tym, kim jesteś? Większość ludzi musi dowiedzieć się czegoś więcej o sobie, ponieważ większość ludzi jest często proszona o zachowanie się w określony sposób. Dowiedz się więcej o tym, kim naprawdę jesteś. Dowiedz się więcej o sobie, próbując nowych rzeczy, takich jak samotne podróżowanie po świecie lub po prostu spędzając trochę czasu z samym sobą. 2. Skup się na pozytywnych celach w swoim życiu Skupiając się na pozytywnych celów jest dobrym sposobem, aby być szczęśliwym. Zamiast myśleć o negatywnych, myśleć pozytywnie. Znajdziesz obszary w swoim życiu, które autentycznie chcesz poprawić, a nie to, co tylko inni chcą, abyś zmienił. Zmieniaj się dla siebie i tylko dla siebie.

jak dbać o zdrowie i pieniądze ?

Od kilku lat udział wydatków na jedzenie w naszym budżecie oscyluje w okolicy 25 procent. Gdy rozmawiam z ludźmi na temat wprowadzenia zdrowych nawyków, to obok braku konkretnej wiedzy pojawia się aspekt ekonomiczny. Na zdrową żywność wydajemy sześciokrotnie mniej niż Europa Zachodnia. Czy w takim razie dbanie o zdrowie musi łączyć się z wysokimi kosztami ?

Zobacz jak możesz zacząć dbać o zdrowie, poprzez wstępne oczyszczanie organizmu, a następnie przeczytaj o gęstości odżywczej oraz możliwości oszczędzania w trakcie dbania o swoje zdrowie.

Dołącz również do Naszych grup na LinkedIn lub na Facebooku. Pierwszym elementem, który musisz się zająć, jest oczyszczenie organizmu.

zdrowie zaczyna się w jelitachKuracja olejowa – po przebudzeniu płucz usta olejem np. kokosowym, a na koniec go wypluwaj. Ma to na celu zapobiegnięcie wnikaniu do jelita pasożytów, bakterii nagromadzonych w nocy w jamie ustnej. Codziennie rano na pusty żołądek przez ok. 10-15 minut trzymaj w buzi łyżkę tłoczonego na zimno oleju. Ssij go podobnie jak cukierka, a na koniec wypluj. Następnie opłucz usta ciepłą, przegotowaną wodą. Najlepiej czynność tę wykonuj na siedząco. Zacznij od kilku minut i stopniowo wydłużaj ten czas, aż dojdziesz do kilkunastu minut. Ssij powoli i delikatnie, aż uaktywni się gruczoł podjęzykowy, wskutek czego z organizmu zostaną usunięte trucizny.

Szklanka gorącej, przegotowanej wody – po umyciu zębów wypij, co wspiera proces oczyszczania jelita. Możesz również mieszać łupiny pestek dyni z gorącą wodą, podgrzewać na wolnym ogniu przez 2 minuty i ostudzić. Taką mieszankę pij na czczo. Oczywiście dobrym rozwiazaniem jest również szklanka ciepłej wody z łyżeczką miodu i łyżeczką octu jabłkowego lub soku z cytryny, co jeszcze wzmacnia działanie.

Kuracja jabłkowa – powinna ona trwać jeden dzień, maksymalnie dwa, nigdy nie dłużej. Możesz jeść taką ilość jabłek jaką chcesz, pić swieżo wyciśnięty sok jabłkowy, czystek lub zioła. Możesz też jeść pieczone jabłka, gotowane, surowe. Pektyna zawarta w owocach oczyszcza przewód pokarmowy ze zbędnych produktów przemiany materii.

Siemię lniane – przyczynia się do oczyszczania i obniżenia poziomu cukru we krwi. Wystarczy, że zmielisz dwie łyżki siemienia lnianego i zalej je 500 ml wrzącej wody. Gotuj całość 1-20 minut na średnim ogniu, odcedź i wypij ok. pół godziny przed posiłkiem. Możesz zostawić część wywaru na wiecżór i po podgrzaniu wypić przed kolacją.

Ziarna ryżu – poznaj przepis prosto od tybetańskich mnichów. Weź tyle łyżek ryżu ile masz lat. Zalej je zimną, przegotowaną wodą i wstaw do lodówki. Rano odlej wodę, weź czubatą łyżkę ryżu, zalej ją wrzącą wodą i gotuj przez 4 minuty. Zbierz pianę, ostudź i zjedz na pusty żołądek. Resztę ryżu zalej ponownie wodą i wstaw do lodówki na kolejny poranek. Powtarzaj tę czynność, aż zużyjesz ryż. Ziarna ryżu ze względu na swoją strukturę pochłaniają truciznę i niestrawione resztki.

Następnie usprawnij pracę wątroby

Skrzyp polny – doskonale rozpuszcza kamienie i ma właściwości moczopędne. Uwaga !!! Nie przekraczaj zalecanej dawki, bo może być trujący. Wymieszaj dwie łyżeczki rozdrobnionego, suszonego zioła ze szklanką gotującej się wody i pozostaw do naciągnięcia na 2 godziny. Następnie odsącz. Pij po łyżce herbaty ze skrzypu polnego najpierw 2-3 razy, a potem 5-6 razy dziennie. Pij przy tym duże ilości przegotowanej wody

Sok warzywny – zależnie od celu stosuj kurację sokową. Możesz wymieszać 300 ml soku marchrchwiowego, 100 ml soku z ogórków oraz 100 ml soku z buraków. Możesz także dodać sok z cytryny, a następnie dolać 100 ml przegotowanej wody. Składniki odżywcze występują w sokach w formie zjonizowanej, co sprzyja utrzymywaniu równowagi kwasowo- zasadowej w organizmie, a zatem chroni go przed czynnikami rakotwórczymi.

Kasza jaglana – jest lekkostrawna, wspomaga przemianę materii, a dodatkowo ma
właściwości zarówno detoksykujące, jak i przeciwgrzybicze. Kasza jaglana pomaga pozbywać się złogów, metali ciężkich, pozostałości po medykamentach i oczyszcza organy wewnętrzne.

Czerwony burak – jest bardzo pomocny w przypadku choroby wątrony lub nerek, otyłości oraz nadciśnienia. Jedz zdrowe bulwy tak często jak to możliwe, jako samodzielne warzywo lub koktajl.

Jedz mniej, ale zdrowo

Jedną z odpowiedzi może być podejście do odżywiania, które opiera się na założeniu, że kluczem w wyborze najwłaściwszych produktów spożywczych jest określenie w nich ilości poszczególnych składników odżywczych i ich wpływu na zdrowie. Nie chodzi więc o ilość, ale o jakość produktów.

Pomimo tego, że pilnujemy codziennych posiłków i nie chodzimy głodni, to jednak okazuje się, że w naszych organizmach brak jest podstawowych składników odżywczych. Mało tego, przetworzone jedzenie, które spożywamy, działa na naszą niekorzyść. Już w 1956r. profesor Denham Harman z Uniwersytetu w Nebrasce odkrył, że uboczne produkty przemiany materii odkładają się z biegiem czasu w organizmie w postaci złogów wywierajacych na niego silnie szkodliwe działanie utleniajace. To po prostu trucizny odbierajace nam systematycznie zdrowie, jasność umysłu, witalność i młodość.

Jeżeli masz nadwagę, dopadają Cię napady wilczego głodu, to prawdopodobnie nie znaczy, że dopadł Cię głód, ale organizm daje znać, mając nadzieję, że w końcu dostanie to, czego potrzebuje. W efekcie zdarza się, że osoby mające nadwagę jedza całymi dniami, wydają pieniądze, ale nie mają pojęcia, że pozostają w stanie ciągłego niedożywienia.

Tymczasem wystarczy przywrócić równowagę w organizmie, by poradzić sobie zarówno z zalegającymi w nim toksynami, jak i napadami głodu oraz nadwagą, a jednocześnie zapobiec wielu chorobom.

Jak to zrobić ? To proste – dołącz do Naszego wyzwania #wellbusiness challenge. Codziennie otrzymasz wskazówkę co jeść, aby zadbać o zdrowie i jednocześnie o swój portfel. Dostaniesz również dostęp do zoomów edukacyjnych oraz zestaw nutraceutyków na Dzień i Noc.

httpss://youtu.be/4Gvl9nCxIrQ

Zdrowie dalej brzmi drogo…

Aby w pełni korzystać z Naszego wyzwania musisz być klubowiczem, naszego partnera firmy DuoLife. Uwaga ! Musisz być jednak klubowiczem z Naszej rekomendacji, gdyż tylko w takim wypadku możemy wziać odpowiedzialność za wspólną zmianę.

W tym celu należy się zarejestrować korzystając z TEGO LINKA, poprzez zakup wspomnianego na nagraniu produktu. Dzięki temu każde kolejne zakupy będą kosztować Cię znacznie mniej. Nie martw się jednak, jeśli Nasze rozwiązanie nie spełni Twoich oczekiwań ( co jeszcze Nam się nie zdarzyło) to możesz zrezygnować bez żadnych konsekwencji.

Zyskujesz również dostęp do infolinii medycznej/ produktowej. Zresztą więcej na temat standardów produktu możesz uzyskać klikając w ten link.

Na koniec mam dla Ciebie jeszcze jedną ważną informację. Zależy Nam, aby Nasza społeczność się rozrastała, dlatego jeśli w trakcie trwania wyzwania, w pierwszym miesiącu zarekomendujesz Nasze rozwiązanie swoim znajomymi, z którymi porozmawiamy o tym jak możemy pomóc w ich przypadku, to istnieje możliwość otrzymania po dwóch miesiącach zwrotu zainwestowanej kwoty ( 1500 zł za 3-6 zarekomendowanych przez Ciebie klubowiczów).

Więcej informacji możesz uzyskać w trakcie webinaru, na który zapraszam Cię w każdą środę o godzinie 21 na YouTube.

A jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, kto stoi za tymi rozwiązaniami, to zapraszam Cię do mojego artykułu Strategia 7S.

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *