mlm biznes etat Zadaj sobie następujące pytania Czy chcesz być sprzedawcą? Jeśli przyłączysz się do MLM, będziesz sprzedawcą. Twoim zadaniem będzie sprzedaż produktu firmy i w wielu przypadkach przekonywanie innych ludzi do przyłączenia się, inwestowania i sprzedaży. Jeśli nie lubisz sprzedawać, lub jeśli czujesz się nieswojo prosząc ludzi, których znasz, aby włożyli swój czas i pieniądze w przedsięwzięcie biznesowe, dołączenie do MLM jest złym pomysłem. Czy masz solidny plan sprzedaży? Zastanów się, czy masz przyjaciół i rodzinę, którzy będą kupować ten produkt od Ciebie w kółko. Zastanów się, jak znajdziesz i utrzymasz innych stałych klientów. Czy ludzie mogą kupić coś podobnego do tego produktu gdzie indziej, może za mniej? Jakie są Twoje cele dochodowe? Może Ci się wydawać, że przy Twojej gotowości do ciężkiej pracy, możesz uzyskać znaczny dochód poprzez MLM. W rzeczywistości większość ludzi, którzy dołączają do MLM i ciężko pracują, zarabia niewiele lub nie zarabia wcale, a niektórzy z nich tracą pieniądze. Czy stać Cię na to, aby zaryzykować pieniądze i czas? Każde przedsięwzięcie biznesowe wiąże się z ryzykiem. Nie inaczej jest w przypadku MLM. Nawet jeśli koszty początkowe wydają się niskie, dodatkowe wydatki mogą szybko się sumować. Wydatki mogą obejmować koszty szkoleń i podróży, opłaty za stronę internetową, materiały promocyjne, koszty organizacji przyjęć i koszty zakupu produktów. Jeśli będziesz musiał pożyczyć pieniądze lub użyć karty kredytowej do sfinansowania wydatków, możesz być narażony na wysokie koszty odsetek. Należy również wziąć pod uwagę wymagania czasowe związane z prowadzeniem działalności gospodarczej, takie jak chodzenie na szkolenia, rekrutowanie nowych dystrybutorów, zarządzanie dokumentacją, rejestrowanie zapasów i wysyłanie produktów.

Etat, biznes czy mlm ?

Usłyszałem kiedyś pytanie, o to ” czy masz biznes, czy też biznes ma ciebie ? ” i to była przełomowa chwila w moim życiu. Zauważyłem, że na social mediach istnieje w naszych czasach swoisty konflikt. Czy lepiej prowadzić biznes czy wybrać etat ? A może zdecydować się na marketing sieciowy…? Lub w ogóle nie pracować i czekać na wsparcie od państwa. Tak też można, ale ten temat zostawimy politykom.

Postanowiłem dziś poruszyć  trudny temat.  Może zostanę zlinczowany, ale głęboko wierzę, że wielu osobom pomoże to, zmienić życie na lepsze. W tym co przeczytacie nie szukajcie żadnej racji, bo nie chcę Was do niczego przekonywać. To będzie  tylko pewien punkt widzenia, dla jednych właściwy dla innych nie…

No więc co myślicie ? Oczywiście w zależności od osoby czy  sytuacji oraz wielu tysięcy innych czynników odpowiedzi będzie miliony.

A co jeśli odpowiem, że etat, czy marketing sieciowy to też biznes ? Tylko, że w tym przypadku przedmiotem transakcji  jest najbardziej cenna wartość jaką człowiek posiada.

To Twój czas ! Sprzedajesz swój czas.

Czas to pieniądz ?

Ja uważam, że czas jest znacznie cenniejszy, bo pieniądze możesz odzyskać. Czasu nie. Każdy z nas ma bardzo ograniczone bogactwo czasu i najgorsze jest to, że nikt z nas nie wie ile go posiada.

Jeśli chodzi o pracę na etacie, to Twój szef cały czas kupuje kawałki Twojego życia, w większości wyceniając je niżej niż oczekujesz. Rządzi tu prawo popytu i podaży, jeśli do twojego czasu przypisane są wyjątkowe umiejętności popyt na nie rośnie więc rośnie też cena. Jeśli czujesz, że jesteś przeciętną osobą to i Twój czas jest tyle wart, bo na rynku mnóstwo jest przeciętności, dlatego tak ważny jest rozwój osobisty i doskonalenie swoich umiejętności.

Każdy biznes wymaga biznesplanu, a jak ma się do tego twój etat ? Policzmy trochę…

Średnia długość życia w Polsce wynosi 78,5 lat. Ile możesz z tego „odsprzedać” pracując przez 40 lat po 160h w miesiącu?  Wynik to dokładnie 76 800. Przeliczając to przez średnie wynagrodzenie brutto w naszym kraju czyli 5371,81 zł (według danych GUS )  daje to wynik 76800×33,57PLN=2 578 176 (dwa miliony pięćset siedemdziesiąt osiem tysięcy złotych sto siedemdziesiąt sześć złotych ).  Wygląda nieźle, prawda ? Są jednak pewne „ale”.

Po pierwsze pamiętaj o największym pośredniku tej transakcji  i monopoliście jakim jest nasze Państwo,  z naszych prawie dwóch i pół miliona zabiera ponad 30%, czyli gdzieś 850 000 zł idzie na utrzymanie naszego Państwa i jego problemów.  Zostaje nam  trochę 1,7 miliona. W sumie przyzwoicie, ale odliczmy kolejne 25% jakie płacimy w podatkach od towarów i usług  wydając na własne cele … i już zostaje nam około 1,3 miliona…

Zostaje więc kwestia, na co wydać w te pieniądze ? Odliczamy jedzenie, rachunki, mieszkanie, samochód, dojazdy do pracy, ubrania, podróże, imprezy okolicznościowe, remonty, odsetki od kredytów, używki, rozwój osobisty i edukację i tysiące innych rzeczy.

Etat i co dalej ?

Jak widzisz taka perspektywa zakłada przetrwanie na powiedzmy średnim poziomie. Pamiętajmy również, że mówimy o średniej krajowej, o której większość społeczeństwa może zapomnieć. Wiele osób żyję, za połowę tej kwoty.

Co można zrobić? Sprzedać więcej godzin, biorąc tzw. nadgodziny? Można zwiększyć swoją wartość, inwestując w podniesienie kompetencji, ale ile ją podniesiemy 20-30% (oczywiście to zależy w jakim kierunku będziemy się kształcić).

Co Ci zostaje?

O tym później…

Po co więc ludzie wybierają etat ? Dlaczego ja wybrałem taką formę zarabiania i sprzedawałem swój czas przez kilkanaście lat ?

Praca daje pewną psychiczną swobodę tego, że jeśli wykonam kilka czynności zarobię pieniądze. Wystarczy wstać, iść do pracy, zrobić kilka zadań i za miesiąc czekam na przelew. Upraszczając oczywiście cały cykl.

Poza tym oddajemy odpowiedzialność za własne życie i pracę komuś bardziej „kompetentnemu”, przełożonemu z większa zdolnością podejmowania ryzyka.

Do tego dochodzi Twój Święty Spokój. Zrób swoje i nie martw się o nic więcej, dookoła jest wiele zmartwień, więc po się zastanawiać jak zaspokoić swoje comiesięczne potrzeby.

Dziś wierzę w inną drogę, która oddziela czynnik czasu od dochodu. 

Nie chodzi tylko o wynagrodzenie, a o to by nie  przehandlować swojego życia 5 za 2 … pięć dni niewoli za dwa dni wolności – to absurdalna wymiana. Powiedz dlaczego wymieniać pięć dni za dwa …Ja szukam innej drogi… Mam cel, który na pierwszy rzut oka jest trudny do wykonania.

Czas odpowie na pytanie czy warto było.

Czy warto poświęcić kawałek życia żeby nie przehandlować go za życie w przeciętności i pozostawić po sobie ślad inny niż nasz nagrobek ? Myślę, że nie przekonam się inaczej niż działając. A najlepszy czas na działanie jest teraz.

jak nie etat, To może biznes ?

Etat ma  wiele ograniczeń, z którymi sobie nie radzę… po co sprzedawać swój czas, czekać aż upłynie 8 godzin w pracy żeby zarobić ?

Każda chwila jest odpowiednia, aby iść do szefa i zapytać co zrobić żeby więcej zarabiać w firmie. Jeśli powie, że nie ma takiej możliwości może czas zmienić pracę na lepszą, albo pomyśleć o innych rozwiązaniach.

etat czy biznes , która szala przeważy

Prawdziwy biznes znosi wiele ograniczeń, daje większą swobodę działania, ma większy potencjał.  Problem pojawia się wtedy, gdy Twój etat zamienił się w działalność gospodarczą.

 Bo czy w dzisiejszych czasach wolność to nie mrzonka, którą karmi się ludzi, aby korzystać z ich wolności… Pytanie czy prawdziwa wolność istnieje, bo chyba  zawsze będziemy czymś zniewoleni, jedni pracą, inni odsetkami bankowymi, niektórzy chorobą, a jeszcze inni będą zniewoleni opinią innych. Dla mnie wolność to swoboda wpływania na rzeczy na które mam wpływ, rzeczy które dają poczucie szczęścia.

Tradycyjny biznes to brak ograniczeń i jednocześnie ogromna odpowiedzialność, jak również bardzo często samodzielne zmaganie się z wyzwaniami, z którymi nie mieliśmy do tej pory do czynienia.

Jest to również ogromna niezależność w myśleniu, podejmowaniu decyzji, a także w wyborze działań mających prowadzić do rezultatów.

Są również biznesy oparte o system ( franczyzy, sieci handlowe ). Otrzymujesz gotowy system działania, bezpieczeństwo. Twórca sieci buduje markę, dysponuje działami wspierającymi : prawnymi, finansowym, sprzedaży, controllingu, marketingu, PR.

Jednak ten biznes wymaga ogromnych nakładów finansowych ( czasami kredyt) a przy tym wiąże się z ograniczeniami obszaru działania, te zaś wpływają na ograniczenia finansowe.

czy chcesz dowiedzieć się więcej ?

Więcej na ten temat w kolejnym artykule, o tym czy biznes i mlm może być więzieniem.

Umów się ze Mną na rozmowę, aby przekazać swoje spostrzeżenia. Działamy na zasadzie turkusowych organizacji, więc Twoje uwagi mogą pomóc Nam się rozwinąć i stać się przyjaźniejszymi dla osób z zewnątrz oraz dla naszych współpracowników.

Jeżeli temat zarabiania z #rozwijamyzdrowybiznes Cię zainteresował, chcesz dowiedzieć się więcej, a przy tym otrzymać darmowy ebook, który ukaże się 23 grudnia 2020 roku i w standardowej sprzedaży będzie do nabycia za 29 zł , to kliknij w TEN LINK i zapisz się na listę subskrybentów podając swój email i numer telefonu.

Obiecuję, że jeśli temat nie będzie dla Ciebie odpowiedni, to nie będę wysyłał zbędnych wiadomości. Czy takie rozwiązanie jest dla Ciebie właściwe ?

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *