"Bądź zmianą, którą chciałbyś zobaczyć w świecie". Większość z nas słyszała ten cytat Mahatmy Gandhiego, a może nawet została nim zainspirowana. To piękny sentyment i jeden, który przypomina nam, jak każdy ma moc, aby zrobić wpływ. Czy to poprzez wolontariat w banku żywności, założenie organizacji non-profit, czy opiekę nad dziećmi - to, co robisz dzisiaj, może doprowadzić do trwałej zmiany. Ale czasami, gdy słyszymy w wiadomościach o tak wielu globalnych problemach, trudno nam uwierzyć, że tylko jedna osoba może coś zmienić. Na szczęście, zmiany społeczne nie muszą zachodzić natychmiastowo i w pojedynkę. Współpracując ze swoją społecznością, aby zmieniać życie jeden dzień po drugim, Twoje działania mogą mieć znaczący wpływ. Jeśli jesteś zainteresowany zmienianiem świata na lepsze, czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak jedna osoba może zmienić świat i co sprawia, że projekt zmiany społecznej kończy się sukcesem. Następnie zapoznaj się z kilkoma wskazówkami, jak możesz zmienić życie na lepsze.

Daj się zapamiętać

Jak chcielibyście dać się zapamiętać, mając pewność, że możecie wszystko ? No prawie wszystko, bo zawodowym siatkarzem raczej nie zostaniesz, jeśli masz 160cm wzrostu . Przykro mi. Jakby to było gdybyście wiedzieli na pewno, że nie zawiedziecie i nie poniesiecie żadnych konsekwencji? Co byście zrobili ?

Napisalibyście książkę ? Otworzyli w końcu własny biznes ? Pieklibyście przepyszne ciasta ? Może poprosilibyście o ten zasłużony awans lub złożylibyście CV aby zdobyć wymarzoną pracę? Walczylibyście o sprawę, w którą wierzycie ? Tworzylibyście muzykę ? Podróżowalibyście po świecie?

Prawdopodobnie jest to coś zupełnie innego niż to, co robisz obecnie. Przez ostatnie 15 lat, na pewno nie robiłem tego, co chciałem. Szukałem bezpiecznych rozwiązań.

Nie dałem sobie przyzwolenia na to, by dążyć do tego, co chciałem. Pozwoliłem, by w moim życiu rządziły zwątpienie i strach. Czekałem na magiczny moment, który dałby mi siłę i zdolność do odważnego życia i pozostawienia śladu na tym świecie.

Czekałem, czekałem i pewnie czekałbym jeszcze długo. Znacie tę wymianę zdań ?

„Mistrzu – długo mam czekać aż coś się wydarzy? Jeśli będziesz czekał – to długo”

Daj się zapamiętać działająC

To ważne, żeby nie czekać tylko działać. Znacie pewnie te przykłady biznesowe, które mówią że biznes niesie ze sobą ryzyko działania w niepewności. I teraz jest kwestia tego, czy to ryzyko podejmiemy czy nie. Jeśli będziemy czekać aż wszystkie warunki i przygotowania będą na 100% to możemy się nigdy nie doczekać! A ktoś inny zrobi przed nami to, co my zamierzaliśmy zrobić ale czekaliśmy.

W głębi duszy każdy wierzy w pragnienie podzielenia się ze światem unikalną siłą, którą tylko my możemy wyrazić. Jednak ta moc, wraz z naszym zdrowiem, spada w miarę jak pokonujemy codzienną życiową mękę. Czujemy się beznadziejni i napełniamy nasze zbiorniki rozpaczą i beznadziejnością. Nasze pragnienia dezaktywują się i stajemy się robotami.

Musisz odzyskać nadzieję i pozwolić, by znów pojawił się w Tobie płomień. Sama nadzieja nie spowoduje zmian. Musisz stać się aktywnym uczestnikiem swojego życia.

Pierwszym krokiem do działania jest świadomość tego co chcesz zrobić, a pierwszym krokiem do świadomości tego co chcesz zrobić jest wiedza na ten temat. Im Twój cel jest jaśniejszy, tym widoczniejsza jest droga, jaką masz do pokonania i tym łatwiej Ci na nią wkroczyć.

Czego nie potrzebujesz aby dać się zapamiętać ?

Mnóstwo pieniędzy na start, kilka fakultetów, „mocne” kontakty i przebojowość – to nie są niezbędne elementy, aby móc wystartować. Nie musisz być osobą publiczną, celebrytą, aby zacząć zmieniać swoje życie.

Dlatego nie złość się na siebie za to, że jesteś kimś innym, niż chciałabyś być; zamiast tego zrozum, kim jesteś, a następnie znajdź sposoby, które pozwolą Ci odnosić jak najwięcej sukcesów.

To nie jest kwestia bycia NAJ, tu chodzi o zestaw wiedzy, emocji i przeczuć, które pozwolą Ci wykorzystać umiejętności w sposób najbardziej dla Ciebie korzystny, a jednocześnie wartościowy dla ludzi, znajdujących się wokół Ciebie. Najpierw musimy zwiększyć Twoją pewność siebie, aby była na poziomie pozwalającym osiągnąć sukces.

Często osoby, które zaczynają współpracę ze Mną, mają obawy związane z ich siecią kontaktów. „Krzysztof, ale ja nie mam dużej liczby znajomych”. Ale prawda jest taka, że pierwszym krokiem do osiągnięcia sukcesu, jest sprawienie, by ludzie wokół wiedzieli, co robisz, a później nie przestawali o tym mówić. A jeśli postanowili zostać Twoimi klientami, to dostarcz im taką obsługę, aby chcieli przeżyć to doświadczenie jeszcze raz.

Nie musisz mieć sieci kontaktów, aby zacząć. Musisz zacząć, aby mieć sieć kontaktów.

Krzysztof Stolarz

Czego potrzebujesz aby dać się zapamiętać ?

Po pierwsze zatrzymaj się i przyznaj przed sobą, czego naprawdę chcesz, ponieważ te prawdziwe pasje będą Cię napędzać w sposób, jakiego nigdy nie poczujesz, przy narzuconych celach.

Odpowiedzialność

Pamiętaj, że nie musisz akceptować tego, co się dzieje. Twoje zdrowie i potencjalny wpływ na innych jest w twoich rękach. Weź na siebie odpowiedzialność za swoje działania i przestań obwiniać za swoje problemy zewnętrzne sytuacje.

Postaw na siebie, bo możesz osiągnąć swoje cele, zrealizować marzenia, gdy nikt w Ciebie nie wierzy, jednak nigdy Ci się to nie uda, jeśli nie uwierzysz w siebie. Możliwość wyboru to największa moc, jaką człowiek posiada. Jak to zrobić ? Powiedz „tak” swoim marzeniom, bo uwalniasz wówczas ukryte w Tobie możliwości i zdolności.

Każdy z czytających jest wyjątkową osobą, unikalną, posiada zestaw talentów, zdolności, doświadczeń, jakich nie ma i nie będzie miał nikt inny. Jedyne co musisz zrobić, to osiągnąć pełnię swoich możliwości. Nie tylko dla własnej korzyści, ale także dla korzyści innych osób.

Rób coś co cię porusza

Przed podjęciem decyzji o tym, co powinniście zrobić, zdecydujcie, co chcielibyście robić, gdyby nic Was nie ograniczało. Nie pozwólcie, aby obecna sytuacja wpłynęła na ograniczanie tego, czego naprawdę chcecie od życia. Nie bójcie się ambitnych planów. Jeśli większość ludzi uważa, że jesteście szaleni, to możliwe, że jesteście na właściwej drodze do niezwykłości.

Pomóc może Ci narzędzie, które dla Ciebie przygotowałem. Znajdź swoje „Dlaczego” to kwestionariusz dla każdego, kto szuka obszarów do zmiany swojego życia zdrowotnego, relacji, rozwoju osobistego. Możesz go pobrać klikając w ten link

“Nie zdołasz rozpalić ognia w sercu drugiego człowieka, dopóki nie zapłonie on w twoim”. E. Doan

Zawieś swoje wątpliwości, sceptycyzm, spójrz w serce i rób coś co porusza Twoje emocje. Co napełnia Cię energią, entuzjazmem i ekscytacją. Sekretem zabrania się do działania jest to, że naprawdę nie ma znaczenia, co napędza Twoje pierwsze kroki. Ta motywacja po prostu musi być głęboko zakorzeniona w Tobie.

Sądzę, że sukces w biznesie powinien zacząć się od pytania : Co powinienem zrobić z moim życiem ? Ludzie sukcesu, którzy mają jasną wizję i chwytają marzenia, kochają to co robią i robią to co kochają.

najtrudniejszy pierwszy krok

Jesteście świadomi, że coś trzeba zmienić. Zdajecie sobie sprawę z tego, że pragniecie, aby Wasze działanie było skuteczne, a teraz przychodzi najtrudniejsza rzecz do zrobienia.

Być może ciężar tego zadania jest ogromny. Z powodu przeszkód na drodze może być trudno zobaczyć linię mety. Łatwo jest powiedzieć: „Co ja mogę ?” Pociesz się wiedząc, że wszystkie ruchy i organizacje zaczęły się od jednej odważnej decyzji.

Po uporaniu się z bolesnymi doświadczeniami i rzeczami, które nas frustrują (praca, zdrowie, życie, relacje, itp.), tracimy nadzieję. Tymczasem nie jesteście bezsilni.. Nawet najmniejsze działanie ma potencjał, by inspirować innych.

To co robisz dzień po dniu decyduje o tym, czy zrealizujesz marzenie czy też pozostanie ono tylko niespełnioną wizją. Na początku musisz po prostu zacząć. Próbuj różnych zadań, możliwości. Znacznie łatwiej jest zacząć robić coś dobrze, jeśli w ogóle podejmowaliście próby, aby robić cokolwiek. Podsumowując, jeśli nie wiecie, co dokładnie powinniście robić, nie pozwalajcie, aby ta niepewność powstrzymywała Was od robienia czegokolwiek.

Odnosi się to również do Twojego zdrowia. Nawet najmniejsza zmiana, może spowodować widoczne rezultaty. Kilka miesięcy temu, rozmawiałem z moim przyjacielem, który uznał, że żyje zdrowo i nie widzi potrzeby, wprowadzania zmian. Postanowił jednak zadbać o swój rozwój osobisty i przystąpił do Naszego klubu, aby zyskać dostęp do kilkudziesięciu nagrań na ten temat. Warunkiem przystąpienia do klubu był zakup trzech produktów z Naszego sklepu. Nic poza tym. Po dwóch miesiącach był zaskoczony, jak to wpłynęło na jego zdrowie i polepszyło wyniki osiągane na siłowni. To nie były duże zmiany, ale jednak efekt był widoczny.

Jakich narzędzi ci potrzeba ?

Kiedy nadszedł czas, aby zająć się nowym przedsięwzięciem – bierzemy udział w grze o zasoby. Wymieńmy nasze umiejętności, hobby, talenty i opracujmy plan gry, porozmawiajmy z osobami, które przebyły tę drogę, aby mieć świadomość w jaki sposób odniesiemy sukces. Ale cała ta praca nie będzie miała żadnej wartości, jeśli nie zmienisz swojej perspektywy.

To twoja „perspektywa” jest niezbędna, aby być niezwykłym, odnosić sukcesy w dziedzinie zdrowia, a także aby po prostu dać się zapamiętać, jako człowiek sukcesu. Kiedy zmienisz swoją perspektywę, zdasz sobie sprawę, że to czas, a nie zasoby trzeba zmienić. A co Ty robisz ze swoimi 24 godzinami ?

Nadszedł czas, by popchnąć Cię nieco dalej na drodze do chwały, od myśli o ruchu do przodu do podjęcia trwałego procesu stałego posuwania się naprzód. Oznacz to przejście z bujania w obłokach do twardego kroczenia po ziemi.

Podejmij zobowiązanie i zmierz się ze swoimi słabościami

Czasami nasze starania będą miały niezamierzone konsekwencje, a czasem nawet mogą być szkodliwe. Czasami tego, co odważymy się zmienić, nie da się całkowicie wyeliminować. Ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że nie da się wszystkiego naprawić.

Wszyscy popełniamy błędy. Zdarza się. Twoim celem jest znalezienie sposobów, aby wykorzystać każdą porażkę do tego, aby stać się jeszcze bieglejszą osobą w podejmowaniu decyzji. Więc idź naprzód, próbuj, pracuj i nie pozwalaj, aby myśli o niepowodzeniach przysłoniły Ci dążenie do sukcesu.

Wiedz, że gdy dążysz do niezwykłości, małe kroki równają się niewielkim zwycięstwom. Ale właśnie one kumulują się w duże sukcesy i 6 miesięcy później – żyjesz życiem, które kiedyś było marzeniem. Gdy mój znajomy szukał sposobu, na poprawę swojego budżetu, to pierwsze co zaznaczył to… brak czasu, który może zainwestować w drugie zajęcie. Zapytałem ile, możesz dziennie przeznaczyć na działania, które przybliżą Cię do celu ? Odpowiedział, że maksymalnie godzinę dziennie. Czy wiesz, że godzinna dziennie, przez pół roku to ponad 22 dni robocze, w trakcie których wykonujesz konkretne działania. Przez godzinę możesz wykonać co najmniej 6 telefonów, albo odbyć dwa spotkania. Efekt ? Po pół roku pracy, mój znajomy spełnił swój cel, jakim były stałe zarobki na poziomie 1,5 tysiąca złotych.

Już podjęliście pierwszy wysiłek, bo czytacie ten tekst. Zastanówcie się więc, co możecie zrobić, aby ruszyć w kierunku swojego celu. Następnie każdego dnia rób coś, co popchnie Cię ku niemu. Będzie to wymagało czasu, pracy, być może dawki bólu, ale w końcu zaczniesz iść w dobrym kierunku. Twoja pewność siebie wzrośnie, zdolność do podejmowania inteligentnych decyzji rozwinie się, a Ty poczujesz się dobrze ze sobą.

wejdź do gry

W poprzednim artykule, napisałem o tym, jak zostać Liderem zmian. Jeśli, go nie przeczytaliście koniecznie kliknijcie w ten link. Dzisiaj, czytasz o tym jak dać się zapamiętać i sprawić, że będziesz podążać za swoimi marzeniami.

David Brinkley, amerykański spiker telewizyjny, powiedział kiedyś, że ” człowiek sukcesu to ktoś, kto potrafi zbudować solidne fundamenty z cegieł, którymi inni w niego rzucają” i te słowa bardzo we mnie utkwiły.

Chcemy czuć się dobrze, to podstawowy instynkt. Dlatego szukamy tego, co sprawia, że poczujemy się dobrze – siłownia, jedzenie, alkohol, podróże, seks i pieniądze. Pytanie jak wygląda Twoje życie ? Czy to życie na kredyt ?Czy wygląda tak jak w poniższej historii ?

Wielka kumulacja. Stoi dziennikarz pod budką Lotto i robi wywiady. Podjeżdża facet tico, dziennikarz przyskakuje i pyta:
– Co pan zrobiłby z tą wygraną.
Facet myśli i mówi:
– No to większe mieszkanie, opel insignia…
– A reszta?
– Reszta na konto.
Podjeżdża facet insignią. Dziennikarz pyta:
– A co pan by zrobiłby…
– No, to jakiś dom, ferrari…
– A reszta?
– Reszta na konto.
Podjeżdża facet ferrari. Dziennikarz ponawia pytanie…
– Taaak, no to spłaciłbym skarbowy, potem ZUS…
– A reszta?
– A reszta niech czeka!

Dopal swoją przyszłość i daj się zapamiętać światu

Jeśli chcesz zarabiać pieniądze, to mogę Ci w tym pomóc, bo tak naprawdę staram się na tym blogu przekazać pewną filozofię: mądra i ciężka praca w dziedzinie, którą kochasz, uczyni Cię szczęśliwą i cenną osobą dla ludzi wokół Ciebie i dla siebie samej. To mój sposób na życie.

Każdego dnia pracuję i dostrzegam rzeczywiste korzyści, jakie przynoszę ludziom. To Mnie napędza do działania.

Wiele osób z którymi rozmawiam, powstrzymuje brak wiary w siebie. Przeraża ich podejmowanie prób i ryzyko porażki. Ignorujemy jednak, co będzie, jeśli spróbujemy i odniesiemy sukces. Nawet nie całkowity sukces, a tylko rozwój i sprawienie, że życie będzie lepsze niż do tej pory. Takie małe sukcesy budują dumę i wiarę w siebie. Składają się również na realizację wielkich sukcesów. Dają możliwość, aby świat mógł Cię zapamiętać.

Jeśli jesteś konsekwentną osobą, to Twoje sukcesy się kumulują. Pomyśl tylko o tym, ile możesz zrobić, jeśli rzeczywiście zaangażujesz się w próby, zamiast tracić energię i czas na wątpliwości.

Na koniec słowa twórcy Facebooka, które warto zapamiętać : „Największe ryzyko to niepodejmowanie ryzyka… W świecie, który zmienia się tak szybko, jedyna strategia gwarantująca porażkę, to niepodejmowanie ryzyka.”.

P.S. Kilka lat temu zacząłem marzyć o pomaganiu innym. Po pięciu latach podążania za tą wizją, przy okazji pisania tego artykułu, zadałem sobie pytanie, czy mi się to udaje. Odkryłem, że moje marzenie pomaga… mnie samemu. Pozwalało mi wzrastać, dokonywać poświęceń, skupiać się, motywować, wytrwać i przyciągać inne osoby takie jak ja. W moim otoczeniu świat stał się lepszym miejscem.

A jak to wygląda u Was ? Podążacie za swoim marzeniem, aby świat mógł Was zapamiętać ?

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *