Zaburzenia odżywiania są stanami psychologicznymi, które zniekształcają relację osoby z jedzeniem i jej ciałem. To zniekształcenie może mieć wpływ na każdy aspekt życia danej osoby i wpływa na jej zdrowie psychiczne, zdrowie fizyczne i zdrowie społeczne. Istnieje kilka rodzajów zaburzeń odżywiania, ale anoreksja i bulimia są dwa z najczęstszych zaburzeń. Pomimo różnic, anoreksja, czyli jadłowstręt i bulimia mają wiele podobieństw. Podobieństwa te mogą sprawić, że szybkie i dokładne rozpoznanie zaburzeń stanie się wyzwaniem dla danej osoby.

Anoreksja, jadłowstręt i bulimia

Anoreksja, czyli jadłowstręt, bulimia oraz pozostałe zaburzenia odżywiania to w równym stopniu choroby natury psychicznej, co fizycznej. Do możliwych powikłań związanych z zaburzeniami odżywiania należy osteoporoza, choroby układu sercowo-naczyniowego, a także niewydolność nerek. Wyniki niektórych badań pokazują, że nawet 80% pacjentów cierpiących na przewlekłą anoreksję ma problemy z układem sercowo naczyniowym. 

W tych zaburzeniach często występuje wysoki poziom kortyzolu. Jest to wskaźnik ogólnego podwyższonego poziomu stresu. Występuje również niski poziom składników odżywczych np. sodu, potasu, magnezu, fosforu, wapnia, żelaza, cynku oraz witamin A, C, D oraz z grupy B. 

Anoreksja często wiąże się z wyzwaniami emocjonalnymi, nierealistycznym obrazem ciała i przesadnym lękiem przed przybraniem na wadze. Jednakże, może ona wpływać na ludzi w różny sposób. W niektórych przypadkach dana osoba może stracić znaczną ilość kilogramów i wykazywać zachowania charakterystyczne dla anoreksji, ale nie mieć bardzo niskiej masy ciała lub wskaźnika masy ciała (BMI). Anoreksja często pojawia się w okresie nastoletnim lub we wczesnej dorosłości, ale czasami może rozpocząć się w wieku przedszkolnym lub w późniejszym okresie życia.

Jadłowstręt i suplementacja

Warto sprawdzić, czy nie doszło do niedoboru któregoś z powyższych składników. Możesz wówczas włączyć suplementację do swojej diety. Szczególną uwagę warto zwrócić na suplementy związane z profilaktyką dotyczącą chorób sercowo naczyniowych. Polecam zobaczyć nagranie na temat Pakietu Serce, o którym więcej możesz przeczytać na stronie producenta. Dobrym rozwiązaniem jest również włączenie do diety samego zestawu Dzień i Noc oraz ProRelaxin, czyli naturalnego antydepresanta.

Bulimia, anoreksja a białko w proszku

Aby ograniczyć objadanie się, osobom cierpiacym na bulimię zaleca się spożywannie białka w proszku, co pozwala zwiększyć uczucie sytości. Białko, najbardziej sycący makroskładnik, pozwala na uwolnienie w jelicie hormonu ( cholecystokininy) wysyłającego sygnał o uczuciu sytości do mózgu. Osoby borykające się z innymi zaburzeniami odzywianie, również anoreksją powinny porozmawiać z lekarzem prowadzącym na temat zastosowania białka w proszku, jako środka zwalczającego utratę masy mięśniowej, która czesto towarzyszy znaczącemu spadkowi wagi.

Ważne linki i uwaga

Punkt pierwszy.

Zawarte tu posty mają charakter informacyjny. O poradę zawsze pytaj swojego lekarza, naturopatę lub farmaceutę. Ja nie doradzam i nie diagnozuję, jeśli spróbujesz to na własne ryzyko. Mogę napisać co ja próbowałem i co działało na naszych klubowiczów i co mądrzy ludzie mówią o próbowaniu różnych rzeczy, ale nie mogę i nie chcę Cię diagnozować. Wiem, że dla stałych czytelników są to rzeczy oczywiste, ale ktoś może wejść po raz pierwszy i możemy się nie zrozumieć 😃

Punkt drugi.
Rzeczy, o których będę pisał to wsparcie w leczeniu. Nutraceutyki i leki są do siebie bardzo podobne. Pora zmienić punkt widzenia i zacząć traktować nutraceutyki jako pełnoprawną dziedzinę.  Nie chcę, żebyście myśleli o rezygnacji z leczenia, które zalecił Wam lekarz czy cokolwiek innego. Nie mogę zagwarantować, że to zadziała w Twoim przypadku. Ale jeśli do Nas dołączysz, to zyskasz dostęp do infolinii medyczno- produktowej. Możesz połączyć śię z naszym lekarzem, który doradzi Ci najlepsze rozwiązania.

Punkt trzeci.
Wybrałem nutraceutyki, które są dostępne, są normalnymi, legalnie sprzedawanymi suplementami diety lub ziołami (z bardzo niewielką ilością skutków ubocznych w stylu pokrzywy). Nie znajdziecie tu leków, ale to, co jest normalnie dostępne, dopuszczone do użytku i moim zdaniem wartościowe i co możesz kupić w Naszym sklepie.

Koniecznie daj mi znać, czy uważasz serię taką jak ta za przydatną, jak się z nią czujesz i czy jest coś, co mogę dla Ciebie poruszyć, jeśli oczywiście mogę!

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *